ביופיליה Biophilia

ביורק

הליקון
4.5/5

סיור בנבכי דמיונה המוסיקלי של ביורק. גן השושנים שלה אינו מבטיח החנפה מיידית. אל תצפו ללהיטים. מסע קסם מסתורי. וריאציה על ביורק. נועזת מאי פעם. חדשנית.
ביורק: "תמיד רציתי לחבר מחדש בין מוסיקה לטבע. תמיד רציתי שצליל הבס יתפקד כמו כוח משיכה".  תקשיבו ל – Biophilia. תגיעו עד קטע מסעיר Mutual Core.
אולי הכי אמביציוזי יומרני שלה עד כה. אפשר לדבר על אבולוציה. שם האלבום מציע קשר בין בן אנוש לחי מסביב. יומרני – כי ביורק מעדיפה אקספרימנט: חיבור בין טבע, מוסיקה וטכנולוגיה. אתם מוזמנים לבקר באפליקציה של ביופיליה, למי שמתעניין בתכנים של ביורק. למי שמאמינים שהאינטרקציה בלתי נמנעת. זוהי האפלקציה הראשונה של אלבום מוסיקה.
הדיסק הוא מודל אפשרי לאלבום אינטראקטיבי
של המאה ה-21 – שמחבר בין אינטרנט, אודיו, וידאו ומאפשר למשתמש שליטה במרכיבים. המעצב סקוט סניב מתלהב: "אני מרגיש כמו הולדתה של אופרה חדשה, של קולנוע חדש". אני מקשיב פעם שנייה. לא הייתי נסחף, אבל ביורק אמנם מצליחה להמציא משהו חדש, גם לרגש. תקשיבו לקטע Cosmogony. לא ניסחף אם נאמר – נוגעת בסיפור הבריאה במוסיקה מעולם אחר, בצליל ובטונים שהם ביורק האחת, והפעם האחת של "ביופיליה", מהיצירות היותר יפות-ייחודיות שלה. ועדיין הקול האנושי הכמעט על-טבעי מנצח בקטעים כ – Thunderbolt ו כל טכנולוגיה דיגיטלית. מסע אינטימי קסום על פני היקום שמוביל למקומות עלומי שם בלחן-קול-תזמור.

1. Moon
2. Thunderbolt
3. Crystalline
4. Cosmogony
5. Dark Matter
6. Hollow
7. Virus
8. Sacrifice
9. Mutual Core
10. Solstice

ביורק כאפליקציה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות