ההופעה

פאקו דה לוסיה

האנגר 11 תל-אביב
5/5

את הסטנדינג אוביישן לא תמיד קיבל הגיטריסט שלשמו התכנסנו. למשל: על הבמה רקע וקיפץ רקדן בתנועות שמעניקות לו את התואר רקדן הפלמנקו הטוב בעולם. מגיע לו ל – Farru, Antonio Fernandez Montoya . איזה רקדן.
פאקו דה לוסיה – גיטריסט הפלמנקו הטוב בעולם הוא במהותו דמוקרט. על הבמה, רגל על רגל כל הערב, הוא לא עושה שום דבר, פרט לפריטה מסחררת, שומדבר שירמז מיהו כוכב הערב. שבעה נגנים זמרים (רקדנים) חלקם צעירים מאוד, הם הרכב עשיר ביותר, כוכבי הערב לא פחות ממנו. פאקו דה לוסיה הוביל אותו לפסגות – אבל בלי לומר – אני כאן האגדה.
איפה ישבתם? נדמה לי שהסאונד הטוב יותר בהאנגר במצב של באלאנס הוא בשורות האחרונות. ניסיתי להקשיב מכמה נקודות. השורות הראשונות לא קיבלו את עושר הצליל שקיבלו השורות האחרונות.
להקה בת 8 נגנים, פורמט מוכר של פריטה-שירה-ריקוד. השירה – כרגיל נשמעת זעקות מלאות כאב. הריקוד תנועות חדות, דרמה של תשוקה. המוסיקה: פלמנקו קלאסי ומודרני. לא פיוז'נים בנוסחים שפאקו דה לוסיה עשה עם מקלפלין ודמיולה. פלמנקו ליגת-על שנוגע בשמיים. פאקו דה לוסיה.
לא לשכוח: דה לוסיה מופיע מגיל 14. חשבון פשוט: 50 שנה של גיטרה ספרדית מול קהל שנשמעות בכל צליל היוצא מהגיטרה שלו. ודה לוסיה, לא צריכים לחזור ולומר – כבר חצה כמה פעמים את גבול היכולת בפריטה על הגיטרה.
רשמתי את שמו של נגן הבס. אלן פרז. מסוג הנגנים שממציאים עצמם מחדש כל ערב. סולו בס, שכל נגן בס חייב לשמוע. נגן המפוחית והקלידים הוא אנטוניו סראנו. עלהגיטרה – אנטוניו סנשז פלומו, אחיינו הצעיר של דה לוסיה, המסתמן כיורש העצר. כלי הקשה – אל פירנה איזראל סוארז אסקובר, זמרים – דוקואנדה, הקמרון דה לה איסלה החדש של לוסיה ודיוויד דה ג'קובה, אלה זמרי הפלמנקו ומוחאי כפיים בסגנון צועני, הנקראים – "פאלמאס".
נשמת המסורת נשמרת, אולם היא אינה מגבילה. פאקו דה לוסיה לא רק וירטואוז עילוי. הצלילים שיוצאים מאצבעותיו הפורטות הם תמצית הנשמה העממית בתוספת הטאץ' העכשווי והחדשני. ובעיקר הוא ממשיך לשמר על האותנטיות שלו. המוסיקה סוחפת לרמות חופש בנגינה, שלא תמיד ניתנות להשגה באולפן, במיוחד במופע פלמנקו חי שמתיימר להיות קצת יותר מפלמנקו, לפרוץ גבולות מעבר לסגנון הספרדי העממי. מלהיב.

צילום: מרגלית חרסונסקי

Paco De Lucia – Live In Tel Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות