המקום

יונתן טל

מילים: יונתן טל לחן: יונתן טל ואסף ספקטור עיבוד והפקה: אסף ספקטור
3.5/5

טון מדוכדך מלנכולי משדר בקצב איטי תחושת כל הרע שבחייו, ואיך היה רוצה שישתנה מצבו. יונתן טל מביע יאוש של מי שנמצא על הקצה. הטרוניה נדושה – לא שייך, מרגיש לכוד. הרצון לברוח למקום אחר – להגיע למקום אידיאלי, למעשה לברוח מעצמו במצבו הנוכחי – להיות חופשי מדאגה, מגלגולי הזמן, להאמין שוב באנשים (האם הוא עד כדי כך קשיש שהוא זוכר דור של אנשים שניתן היה לתת בהם אמון?), הניסיון להגיע למציאות טובה יותר, אופטימית יותר היא תחושה שמאפיינת כל אדם שלישי, שמחפש לברוח למפלט קסום משגרת יום מבאסת.
יונתן טל צובע את התחושה בצבעיו הקודרים. הגם שהטקסט מעט בנאלי, הטון מצליח לשדר את תסכולו. סינגר-סונגרייטר שמנסה לספר את "כאבי ההחמצה". השירה טעונה מקצה שיפורים. העיבוד של אסף ספקטור מצליח להעצים את הדרמה האישית.

איפה יש מקום / שאליו אני שייך / איפה יש מקום / שבו אגיע קרוב
חופשי מדאגה / חופשי מגלגולי הזמן / האם ישנו מקום / שלא אהיה בו זר
שוב להאמין באנשים / לרצות ולהחליף / את המילים במעשים / הרבה יותר לחיות / הרבה פחות למות / אם יש מקום כזה / שם יהיה ביתי.
איפה יש מקום / שלא אברח בו מעצמי / איפה יש מקום / שבו ארגיש שלם בלי ההרגל להתאכזב / בלי כאבי ההחמצה / משלים עם טעויות / מקום בו אגלה אותי
שוב להאמין באנשים / לרצות ולהחליף את המילים במעשים / הרבה יותר לחיות / הרבה פחות למות / אם יש מקום כזה / שם יהיה ביתי.
ובתוך תחושת החוסר בקסם הגדול / אני על הקצה ועוד שנייה אפול / עייף מהמרחק הולך בו לאיבוד / נפלט מהמרוץ אבל מרגיש לכוד

יונתן טל עבד על אלבום הבכורה עם המוסיקאי בראד רוברטס (crush test dummies) עד שזה שכנע אותו לשיר בעברית.יונתן הקשיב לעצתו של בראד, חזר לארץ, והשלים את העבודה על האלבום עם אסף ספקטור וארז רוסו (הג'ירפות). יעקב גלעד אמון על הייעוץ האמנותי וצרויה להב על עריכת הטקסטים והפקת השירה באלבום.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות