קלאסירוק

הדג נחש

היפ הופ ציוני במשכן לאומנויות הבמה
0/5

מה לדג נחש, היפהופ ישראלי מקורי ולמוסיקה קלאסית? לא בטוח ששאלתי אותה השאלה על אסף אבידן וברי סחרוף עם הסימפונט רעננה. אבל "הדג נחש" ומוסיקה קלאסית משום מה לא מתחברים לי, אף מעלים תמיהה וסקרנות. האם זה גימיק או שמא חיבור שיזכר לדורות בתולדות הפופ והמוסיקה הישראלית?
זהו הערב שיפתח את סדרת "קלאסי רוק" באופרה הישראלית. הדג נחש יחברו בשיתוף פעולה נדיר לכ-30 נגני תזמורת המהפכה וזמרת הסופרן אפרת אשכנזי בניצוחו של רועי אופנהיים על רקע התפאורה של האופרה "קוולריה רוסטיקנה" (הקשר?)  בין השירים שיבוצעו בעיבודים חדשים לתזמורת: מספרים, הנה אני בא, לא פראיירים, היפ הופ ציוני, שירת הסטיקר ועוד..
בלי או עם קשר – הדג נחש מציינת 15 שנות פעילות רצופות, חמישה אלבומי זהב ופלטינה ותארים מכל הקשת האפשרית מלהקת השנה ועד לשיר השנה ושירים שהפכו חלק בלתי נפרד מפס הקול הישראלי ובהם גם משירי האלבום השישי, העוסקים במציאות הישראלית המורכבת ובשאיפה לחיים שפויים יותר בחלק הזה של העולם. כל השירים עובדו על ידי שישה מעבדים שונים: זהר שרון, חי מאירזדה, אמיר לקנר, אשר גולדשמיט, אורית גוראל ואסף מתתיהו.
יחד עם הדג נחש תופיע "תזמורת המהפכה" בניצוחו של רועי אופנהיים. בשונה מתזמורות קלאסיות אחרות, מדובר באנסמבל יוצר, המשמש מעין מעבדה למוסיקה ישראלית מקורית המשלבת מוסיקה תזמורתית, כלים אלקטרוניים ואמנויות במה אחרות. ב-7 שנות פעילותה יצרה והפיקה התזמורת פרויקטים מוסיקליים שונים אשר שילבו אנימציה, וידיאו ארט, תיאטרון ומחול, וכן שיתפה פעולה עם אמנים מובילים כגון אביתר בנאי, ירמי קפלן, Third World Love ואחרים.

רשימת שירים שיבוצעו בערב הזהאני מאמין, הנה אני בא, הכף המצלצלת, Little man, מערבולת של חול, Many Lights, מספרים,עוד אח אחד,שיר נחמה, אלוהים שלי, אף אחד, בסלון של סלומון, מחרוזת לא: לא מספיק לא פראיירים, לא מוותר, שביתה, סטטיסטיקה, שירת הסטיקר, היפ הופ ציוני
מנצח: רועי אופנהיים, מנהלים מוסיקליים: זהר שרון ורועי אופנהיים
האופרה הישראלית
– המשכן לאמנויות הבמה תל-אביב 12.12.11

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות