מארחת את דוד לביא

רוני דלומי

הפסנתר מארח 2011
4/5

צווחות מעריצים (Fans) בפסטיבל הפסנתר מארח? דבר כזה עוד לא ראיתי. "אז מה?" שאל אותי קולגה בסוף הערב. "הגיע הזמן שגם מעריצים יגיעו להפסנתר מארח". ככלות הקול והתמונה, כשם השיר שרוני דלומי ודוד לביא שרו בסוף הערב, יכול להיות שהוא צודק, אבל כשהצרחות הגיעו ל"היא חזרה בתשובה" של מתי כספי בגרסת דוד לביא, שיר מאוד קשה, הבנתי שלא חייבים להביא את רוני דלומי ודוד לביא דווקא להפסנתר מארח.
אם מישהו לא יתקן אותי: כוכבי כוכב נולד עדיין לא התברגו לאירוע הזה. מה יום מיומיים? כלומר למה עכשיו? אה, פעם אחת התיישבה רוני דלומי לנגן כמה צלילים בפסנתר, ומיד חזרה למרכז הבמה. מצד שני, הפסנתר בהפסנתר מארח מעולם לא היה מטרה. הוא איזשהו אמצעי כדי לתת לאירוע אופי קצת אחרת.
אז עזוב אותך פסנתר, פיין שמעקר, גש לעניין, יגיד לי אותו קולגה. נהנית? הרי בשביל זה שלחת/הטרחת עצמך לכתוב על מופע מוסיקה. ריגשה אותך? צמררה אותך? אודה ולא אבוש: כשרוני דלומי שרה "שלחי אותו" למילים של בנימין פרנק ז"ל – התברווזתי.קשות. כשהיא שרה Cada Dia, "קאדה דיה" בקולה הנפלא, אתה מבין שהיא זמרת שידעה למה היא בוחרת בקו דרום אמריקאי, גם אם מדובר בסופו של דבר בפופ מיינסטרים לכל המשפחה.
מעבר לזה, לא בטוח שיש לי בשורות מעבר למה שאמרתי על הופעת ההשקה שלה ברידינג, ואחזור על עצמי גם ביחס לערב הזה, שבו התארח דוד לביא, הזמר הכי טוב שיצא אי פעם מכוכב נולד. טוב תעשה רוני, אם תוציא אלבום שני, ותתחיל כבר עכשיו לגבש רפרטואר חבל"ז, עוד שירים גדולים מן החיים, כולל קאברים (רוני היא זמרת קאברים מצוינת) כדי להפוך את הערב שלה למופע-מופע-מופע ייחודי.
ועוד שישים שניות על העיבודים, שהרי בכל זאת אנחנו בפסטיבל פסנתר: ההרכב בראשות אופיר קנר העניק לה מעטפת אקוסטית יפה, ממש ערך מוסף.
שורה תחתונה: עדיין קיימת תהום  בין גובה הרף שמורם אחרי זכייה בכוכב נולד ליכולת של זמרת – תהיה טובה ככל שתהיה – לתרגם את המוניטין לקריירה פותחת קופות. דלומי חיננית מאוד, יש לה קול מצויין, נוכחות נעימה. בעבודה נכונה, בהתמקצעות נוספת – היא תגיע למופע שלא רק מעריצים צרחניים יהיו בו הרוב.

שירים: Cada Dia, זמן לחייך, תן, כך או כך, די לה – עם דוד לביא, החיא חזרה בתשובה – דוד לביא, הכל עובר – עם דוד לביא, אחרי האור, אם בא לך, שלחי אותו, עכשיו תורי. הדרן: ככלות הקול והתמונה עם דוד לביא, קצת אחרת.
נגנים: אופיר קנר – פסנתר, עיבודים והפקה מוסיקלית, דורון מזרחי – גיטרה, ברק קרם – הקשה.

רוני דלומי מארחת את דוד לביא

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

40 תגובות

 1. שיר חביב, אבל לא נראה כמו הלהיט הבא. נראה כמו שיר שכל זמר אחר יכול לשיר. הוא לא משקף את היכולות שלו בתור זמר,שהם מעבר לשירה כלומר היכולת שלו להביא לידי ביטוי את הפלצטים הרוקים, ההגשה הבריטית, השבר הסורי שלו.
  הוא בעצמו אמר שהשירים האלה נראים לו כמו טיוטות ושהציפיות שלו מעצמו גדולות יותר.

 2. אנה מהמרכז-37- עדיין, השירים האלה יפיפיים ויכולים לתת מושג ברור באשר לגודל הכשרון של דוד, שיצר והקליט אותם עוד לפני כוכב נולד, כלומר בגיל צעיר מאד.
  אני גם לא חושבת שהוא ויתר על הרעיון לחשוף אותם לקהל, ואין שום סיבה כי הם לא נופלים ברמתם משירים אחרים של יוצרים מובילים במוסיקה הישראלית ובכלל.
  עובדה שהוא חשף את Straight Away בהופעה, רוני ליוותה אותו ואפילו מאד הופתעה כשהמעריצים שלו שרו איתו את כל השיר כבר מהמילה הראשונה.:http://www.youtube.com/watch?v=FOIc12GhRkg&feature=related

 3. הביקורת שלי
  וראוי לציין ראשית שזו פעם ראשונה שאני נמצאת בהופעה חיה של רוני דלומי
  מופע הפסנתר היה סופר ייחודי
  רוני על הפסנתר הייתה הפתעה ענקית (היא מנגנת מקסים!)
  אם בא לך בגרסא סקסית היה עוד יותר מפתיע
  מה שלא הפתיע היה הקול שלה שמשתבח, כך נראה, מיום ליום
  זכרתי אותו מכוכב נולד ילדותי וגבוה
  עכשיו הוא עדיין גבוה ,עדין,וחד אבל בלתי -ילדותי ומצמרר ברמה בלתי רגילה
  בהרבה שירים ובעיקר שלחי אותו,ככלות הקול והתמונה,אחרי האור(לא הכרתי-איזה שיר מדהים!)… אני בכיתי וכל הקרביים שלי התהפכו

  המוח האנושי לא מסוגל לתפוס איזו זמרת גדולה היא
  אפילו אם היא תקבל כל שנה את זמרת השנה התעודות לא יספקו דיפלומה מספיק חזקה לעוצמות ולצמרמורת שהילדה הזאת מסוגלת להעביר דרך השירה שלה
  אחזור שוב להופעות שלה, אחזור ואחזור. מעכשיו אני לא אפספס שום הופעה של הקטנה-גדולה הזאת.
  עכשיו הזמנתי את הדיסק שלה באינטרנט וכפי שזה נראה אני הולכת להעביר את היימם הקרובים בהאזנה לו בלופים

 4. שני,השירים שלו ביוטוב הם לא דוגמא טובה, גם יש לו אלבום ביד של כל השירים האלה, משום מה הוא ויתר על הרעיון לחשוף אותו לקהל הרחב ובמקום זאת והוא עובד על אלבום אחר ואיכותי יותר. אני מאמין שהוא עוד יפתיע..

 5. ל-35 אוהדת: את שמעת פעם בכלל שיר מקורי של דוד לביא? אולי קודם תאזיני ואחר כך תשתלחי? יש בYOU TUBE

 6. מה הפריע לך שבמופע "מכובד" היו מעריצות? צודק , החלק הצווחני הוא מאוס ומכוער. אבל אם פסטיבל הפסנתר יפסיק עם האלטיסטיות שהוא מנסה ליצור ,יגיע גם קהל והאולמות לא ישארו מיותמים או מאוכלסים בחברים ובבני משפחה שהוזעקו לכפר על הבושה?אל תזלזל בקהל המעריצים. בכלל לא.
  לגבי הזמר הטוב ביותר מכוכב נולד, לביא רחוק מכך שכן חובת ההוכחה היא עליו ונכון לעכשיו זו לא חכמה "בקאברים". נראה אותו מביא שיר כמו 'היא חזרה בתשובה'. קשה להאמין ולהניח שיתקרב בכלל לרמה הזו.

 7. בתגובה למאיה, רוני איכותית ומרגשת, אין ספק.
  אבל כן יש היגיון בטענה של יוסי, שזמרים יכולים להגיע רחוק יותר כאשר הם מפתחים רפורטאר מקורי ולא תלויים רק בחומר מתוררגם.

  אז היא הלכה על פופ לטיני, היא אוהבת את זה, זה גם מאוד נוח כשיש צבא על הראש וזה היה נכון לה בתור התחלה. אני לא חושב שזה יהיה נכון לגבי האלבום השני מכיוון שזה סוג של "למחזר את עצמך".

 8. רוני דלומי יחידה ומיוחדת במינה
  תייצג אותנו יום אחד באירוויזיון בכבוד ענקי
  יישר כוחך!

 9. הוא טוב, אבל דיאנה גולבי זמרת רוק הרבה יותר מוכשרת ממנו מבחינה וואקלית . היא הרבה יותר טבעית בניגוד אליו שהוא לחוץ ולוחץ.

 10. לגילי, סליחה שאני מתערב, אבל היית בהופעה?
  אם היית שומעת אותה שרה בלייב את הטקסטים של השירים הלטיניים שנכתבו במיוחד עבורה לא היית אומרת את מה שאמרת. היא שרה עם כוונה לכל מילה, ברמה שזה מצמרר כאילו היא עצמה כתבה את המילים!
  שום רפרטואר צר ושום נעליים, היא הוכיחה את עצמה ובגדול..יש לה מלא תארים..רוני דלומי היא הצלחה ענקית והצלחה של כולנו
  סופסוף נולדה כוכבת נורמלית.

  לעדי(30)- ראשית, שלא תעזי להזכיר את רוני עם הזבלה שנקרא דודו אהרון.
  המשותף היחיד בינהם הוא ששניהם אהובים בארץ. זה מה שזה אומר! זמר השנה=אהוב הקהל,הזמר שהכניס לפלייליסט הכי הרבה שירים ושבה את הלב של הכי הרבה מעריצים!
  ושנית-רוני השיגה מקום שני גם כשהתמודדה בפסטיגל, אנשים מצביעים עם הכרטיסים שלהם בקלפי! שום אסמסים ושום כלום

  דייי
  תתחילו לפרגן! זה נהיה מבחיל!

 11. יעל, אם רוני זמרת השנה ודודו אהרון זמר השנה, מה זה אומר? לגבי זה אומר שאלוהים ישמור ממצעדי פיזמונים ומאסמסים של ילדים קטנים. דוד לביא הוא זמר ויוצר ייחודי ומיוחד לא רק מבין יוצאי כוכב נולד

 12. יעל, זה לא קשור רק לעשיה ולקבלות, שכמו שאמרתי קודם דוד עוד לא יכול היה להספיק להביא,
  יוסי חרסונסקי אמר ש"דוד הוא הזמר הטוב ביותר שיצא מכוכב נולד" כי הוא מבקר מוסיקה ותיק ששמע וראה כבר המון והוא מתכוון ליכולות ולכשרון הטבעי שיש לדוד, שמה לעשות הוא נדיר, יחיד ומיוחד, ויוסי חרסונסקי כמו הרבה מאד אומנים מובילים אחרים בישראל יודע לזהות את זה.

 13. וואיי, הבחור הזה גורף צווחות של ילדות קטנות ואפילו אין לנו מושג אם הוא בכלל אוהב נשים…

 14. בחזרה ליעל.
  הכוונה של הכותב הייתה שרוני לא יכולה להתבסס רק על קיצורי דרך ולשיר רק שירים לטינים מתורגמים, הרופורטאר שלה צר ולכן עליה ללכת על אלבום שני מקורי ולהרחיב בו את הרפורטאר לשירים עם טקסטים עמוקים יותר כדי שיהיה לה ערך אומנותי מוסף. כי רוני בעיניו כזמרת נפלאה יכולה לעשות יותר. הוא אמר בעבר שהיא התברכה ביכולת להעניק לשירי קאברים איכות.
  לפי דעתי עם היא תאמץ את ההצעה שלו הקריירה המצליחנית שלה תיהיה לטווח ארוך יותר.

 15. ועוד תיקון קטן לתגובה: שירי 22. אין לי טענות כלפי דוד. הוא עושה מה שנראה לו לנכון. אלא כלפי המבקר שקבע "שדוד הוא הזמר הכי טוב שיצא מ'כוכב נולד'". על סמך מה הוא קובע דבר כזה? במיוחד כאשר הוא מתארח במופע של מי שזכתה בזמרת השנה פעמיים ברציפות. וגם לאור העובדה שדוד עדיין לא עמד למבחן הקהל ולא הביא קבלות (לא אמרתי שזה צריך לקחת 3 חודשים..). דבר כזה אפשר להגיד עם עובדות בשטח. יש הרבה מתמודדים בכוכב נולד שהשופטים והמבקרים אמרו עליהם שהם הדבר הכי טוב שיצא מכוכב נולד והיום אף אחד לא שומע עליהם… (ולא שאני מאחלת לדוד את זה…)
  ושוב,אני מפרגנת לכולם. זו לא תחרות, יש מקום לכולם. ואני מאחלת לדוד שיהיה לו בהצלחה.

 16. לגילי, שלא יובן לא נכון לא זלזלתי בדוד. התגובה שלי כוונה בעיקר כלפי ההערה של המבקר שכתב:"עדיין קיימת תהום בין גובה הרף שמורם אחרי זכייה בכוכב נולד ליכולת של זמרת – תהיה טובה ככל שתהיה – לתרגם את המוניטין לקריירה פותחת קופות." ולמה שנכתב בהמשך הכתבה. לכתוב דבר כזה על רוני שהיא אחת הזמרות המצליחות והאהובות זה פשוט לא קשור למציאות! ועוד זה שבאותה נשימה הוא כותב על לביא:"הזמר הכי טוב שיצא אי פעם מכוכב נולד".
  דיברתי על ההשוואה ביניהם,אני מפרגנת לכולם ויש מקום לכולם אולם בעוד רוני כבר זמרת בפני עצמה ויש לה קבלות על דוד עדיין חלה חובת ההוכחה… לגבי מה יהיה איתו בהמשך הזמן יגיד… אבל כשיגיע לחלק קטן מההישגים של רוני יהיה על מה לדבר…

 17. יעל 19 – עברו בסך הכל 3 חודשים מאז הגמר, ובהם דוד הופיע בכל הארץ יחד עם הפיינלסטים האחרים של כוכב נולד,והיה עסוק באיסוף וכתיבת חומרים משלו כי הוא גם יוצר.
  מתי בדיוק רצית שהוא יספיק את מה שרוני הספיקה בשנתיים? טכנית זה בלתי אפשרי.

 18. ליעל, לא נכון. מבחינה אישיותית שניהם בעלי אופי חם, צנוע, ומפרגן.

  ועל תורידי מדוד רק כי הוא עדיין לא עשה משהו, גם רוני בתקופה שלו לא עשתה משהו. ולדוד כל העתיד לפניו וממה שכן יצא לנו לשמוע ממנו הוא אחד הזמרים היותר טובים שהיו בתוכנית הזאת.

 19. אני היחיד שאמר "וואו" כשרוני דלומי ניגנה בפסנתר?
  זו פעם ראשונה נראה לי
  רוני- שיחקת אותה!

 20. הייתה הופעה מדהימה! רוני דלומי מוכשרת בטירוף!
  מי שצעק היו המעריצות של דוד לביא, לרוני יש מעריצים מכל השכבות והגילאים. היא זמרת השנה שנתיים ברציפות! כולל המצעד של גלגל"צ שהיה בעל יותר מחצי מיליון הצבעות. סינגלים שנמצאים בראשי רשימת ההשמעות ואלבום מצליח. כמעט כל הכרטיסים למופע נמכרו תוך שעתיים. היא הכוכבת הכי גדולה של "כוכב נולד" ולדעתי הזמרת הכי טובה בארץ! אין דברים כאלה! חוץ מהעובדה שהיא בן אדם נדיר.
  רוני דלומי ודוד לביא באים מעולמות שונים הן מהפן המוזיקלי והן מהאישיותי. אני לא מזלזלת בדוד אבל עם כל הכבוד לדוד הוא לא הוציא עדיין שום סינגל, אלבום או בעל הופעות משלו הוא עדיין נחשב "פליט ריאליטי" בעוד שרוני היא זמרת בפני עצמה, ולכלול אותו כאילו הוא ורוני נמצאים באותו מקום זו טעות.

 21. אוי ואבוי, מה לעזאזל הוא לובש?!!! פשע אופנתי! מה הקטע של האפוד הזקן הזה???!! איך הוא מצליח לזכות בצרחות עם מראה כל כך חנוני?

 22. המלכה אירחה את המלך בהופעה שלה, נקווה שבוא יום והמלך יארח את המלכה בהופעה שלו.

 23. והוספה לפני שיקפצו עליי פה:
  אני לא מבקר את המעריצות של דוד…
  אבל טעות להשוות בין הקהל שלו לקהל של רוני
  לרוני יש סוג מעריצים שונה
  זה הכל.

 24. יוסי, המעריצים של דוד לא היו הרוב.
  הם היו 30 בנות שעשו רעש כמו 300.
  בנוגע לצרחות אני חושב שהיא הביאה את זה על עצמה כשהיא הזמינה את דוד..
  ואני לא אתפלא גם עם כל המתיקות והפרגון והחיוכים והפניות המיוחדות שלה למעריצות של דוד "ויש לך עדת מעריצים..כן…" היא קצת הצטערה על זה שהיא הזמינה אותו..הקהל שלה איכותי ומגוון מכל שכבת גיל ולא רק בנות
  כשיש לך נציגות מכובדת מכל גיל אין סיכוי שיהיו צרחות-בלי-מטרה בהופעות חיות
  אנשים באים לשמוע להתמוגג ולהנות מהפלא שנקרא "רוני דלומי" בלייב
  היא נותנת את הנשמה בכל הופעה איזה טעם יהיה לזה אם אנשים יפריעו לה עם צעקות?

 25. בעיניי רוני דלומי היא הזמרת הטובה ביותר בתולדות כוכב נולד!
  איןןןן עוד זמר (אולי למעט שירי מימון) שיודע להגיש בצורה כזו שירים עם קול כל כך מצמרר
  דוד היה נחמד ותו לא
  מצאתי את עצמי מסתמסת עם חברה באמצע שהוא שר
  רוני בחייאת כפרה עלייך היה אפשר לוותר עליו

 26. רוני הייתה אדירה! שום רף ושום תהום
  היא אדירה! זמרת מצויינת
  יודעת לבצע שירים באופן מסמר שיער
  נהניתי ואחזור שוב!

  המעריצות של דוד קצת הרסו לה
  כי הקהל של רוני ידוע בהיותו קהל שקט ומפרגן שמריע ושורק בדיוק במקומות הנכונים
  זמרת השנה לא צריכה מעריצים צווחניים
  זה לא לרמה שלה

 27. יוסי ,תוכל לסכם את כל יוצאי כוכב שהגיעו לגמר. ולעשות רשימה לפי הסדר מי הכי טוב עד ההכי פחות.

 28. ליוסי,
  דוד הוא מהטובים שלנו אבל במה הוא יותר טוב ממארינה? דיאנה? אוהד? מיי? השופטים אמרו על דיאנה שהיא המבצעת הכי טובה שהייתה בכוכב נולד. עליו משהו אמר את זה???
  וכל אלה הם גם בעלי משחקי קולות ופרשנות אישית אדירה לא פחות ממנו.
  אשמח אם תפרט מה הופך אותו לזמר הכי טוב???

 29. "צווחות המעריצים", לפחות של מעריצי דוד לביא, הן בין היתר בגלל שמעריציו צמאים כבר להופעות יחיד שבהן יוכלו לשמוע אותו ואת שיריו וביצועיו באופן מלא ולהביע את אהבתם כלפיו.

 30. לדעתי דוד לביא הוא לא רק הזמר המבצע הכי טוב שיצא או יצא אי פעם בעתיד מכוכב נולד, אלא הזמר הכי טוב בארץ נקודה.
  חוץ מזה שהוא אומן יוצר בחסד עליון, השיר שהוא שר אתמול באנגלית יחד עם רוני Straight Away , הוא דוגמה לשירים המדהימים פרי יצירתו.
  אני חושבת שהוא הולך להיות כוכב ענק ולהישאר פה להרבה מאד שנים.

 31. דוד לביא היה ממש מקסים, הוא כל כך מרגש ומהפנט. מסכימה עם מה שכתבת, הוא באמת הטוב ביותר שאי פעם היה בכוכב נולד, ושיופיע לבד, ומהר.

 32. שורה תחתונה: הייתה הופעה מדהימה של זמרת מדהימה שהיא גם בחורה מקסימה.
  מה צריך לבקש יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות