חוזרת

מרגול צנעני

האם הקהל יקבל אותה?
0/5

"לפרסום מיידי", נכתב על ההודעה שנשלחה לתקשורת מטעמה של מרגול צנעני : "לאחר הפצרות ובקשות מצד מעריצים, ופניות רבות של גופים מסחריים ומועדונים בכל רחבי הארץ, אנו שמחים להודיע על תחילת סיבוב הופעות למרגול, שיחל בסוף חודש ינואר 2012".
שולחי ההודעה גם שמחו לבשר על אלבום חדש ("ידיים לשמיים") שיצא במקביל ועל חברת ניהול חדשה ("כחול לבן אמנים"). מרגול עצמה הודיעה, כי היא שמחה לצאת ולהופיע, ומחכה בקוצר רוח לפגוש את "הקהל האוהב ומחבק".
ההודעה על הקמפיין יצאה במקביל לידיעה על הרשעתה של מרגלית-מרגול  צנעני במסגרת עסקת טיעון בעבירת סחיטה באיומים, כלומר עוד בטרם הסתיימה הפרשה . 
הייתה כאן תחושה של בהילות, כאילו מרגול עושה הכל כדי להפוך את הכמעט-הרס של הקריירה שלה לקרש קפיצה חזרה למסלול ההצלחה. החליפה צוות ניהול, הוציאה שיר וקליפ, במגמה ברורה להחזיר מהר ככל האפשר את אהדת הקהל, גם לאור העובדה שלא תחזור לחשיפת הענק כשופטת ב"כוכב נולד".
תרצו, ניסיון למזעור נזקים. אולי אפילו ניסיון לנצל מומנטום, כאילו עיסקת הטיעון תוציא אותה טוב יותר מהפרשה, ואסור לבזבז אף דקה.
גם השיר שמרגול הוציאה – "ילד", היה, מן הסתם, חלק מאסטרטגיה – שיר אנושי-סנטימנטלי של לב גדול. שיר שמדבר על אהבת אמא לילד: על אמא אוהבת שהופכת עולמות בשביל הילד שלה. בקומוניקט שהגיע עם השיר ציינו, שהשיר התאים לתחושותיה עכשיו. רגש בדרך כלל מנצח, במיוחד כשמדובר באמא.
שיר מלודי מלנכולי שנועד לקחת בשבי הרבה אמהות.
אם מדובר בשרידות או בההישרדות, מרגול צנעני נראית כמי שעושה את ההימור הנכון-המתבקש. מרגול היא אשה דעתנית, פעלתנית, אנרגתית. היא אינה יכלה להרשות לעצמה להתנתק מהקהל. על כוכב נולד תיאלץ לוותר מכורח הנסיבות. מצד אחד, היא מעמידה את עצמה למבחן הקהל בקור רוח מקצועי מחושב, מצד שני, היא בונה על רגש, על אהבת הקהל דווקא אחרי שראו אותה ברגעי השפל הגדולים שלה מובלת ע"י שוטרים אל מאחורי סורג ובריח.
האם הקהל יקבל אותה? מרגול היא זמרת של קונצנזוס, ורוב הסיכויים, שהמהלך הזה יצלח. נראה ש"יסלחו לה" על ההסתבכות הזו יותר מאשר על התבטאויותיה בעניין המחאה החברתית, כי דווקא בסוגיית הפלילים, הקהל הגדול רואה בה קורבן של האישה המפורסמת שהתקשורת חוגגת עליה. מהו המדד להצלחה מחודשת? את ההצלחה של מרגול מעולם לא יכולת לכמת. הרי מעולם לא ממש קנינו כרטיסים להופעות שלה, לא הגענו לראותה בנוקיה או בהאנגר. אז נאמר, שאם היא תצליח לחזור ולקבל הזמנות להופעות באירועים – שיחקה אותה. מרגול, לא לשכוח, הגיעה משם, מאולמות השמחה. בשנים האחרונות היא מנסה לרקוד על שתי חתונות: מצד אחד יצאה עם שירי איכות כמו "עץ ירוק מפלסטיק", "מתנה מהשכנה", "חסידות", "סרט ישן", מצד אחר – אינה עושה מהפך של ממש, ממשיכה להוציא שירים ים-תיכוניים לשמחות ("הלילה", "מלך")
האם זה אתי-מוסרי לנסות לחזור כל כך מהר עוד לפני שיבשה הדיו על דפי אישומה? זה כבר בינה ובין המצפון שלה. ברור הוא שאם מרגול תמלא את ההאנגר או נוקיה – זה יהיה כמעט צחוק הגורל. 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. אני הייתי שמחה לשים אותה בהקפאה איזה שנה שנתיים…. שתשיר למעריצים שלה אני לא מעונינת לראות אותה לא בהופעות ולא בטלויזיה

  2. כרגיל אצלך אתה ממהר להתלהם ולא קורא עד הסוף. מי אמר לך ש"ידיים לשמים" זה שם האלבום של מרגול? כמו כן, אם היית מתעניין יותר היית מגלה שהשיר "ילד" נכתב והוקלט לפני כל המאורעות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות