חלום ילדות

ציון ברוך

מילים: תום שרפשטיין ושירלי סולומון לחן: תום שרפשטיין
4/5

טקסט פשוט שאומר געגועים לילדות – שהם עדיין מקור כוח. מי מאיתנו שגדל בשכונות אינו זכר עץ אחד. הכוח שנשאב משם מעודד את הדובר בשיר הנושא של הסרט "סימיקו הקטן". העיבוד והלחן (פרט לפזמון החוזר) הזכירו לי את האוריינטציה של עידן רייכל. מוסיקה נוגה, מלודיה מלטפת, טון עצוב, לא דפרסיבי אלא מזכך. ציון ברוך על תקן "מבצע" מדלג על רף "הזמר" הנמוך – כאשר מה שנדרש ממנו זה לשדר תחושת הזדהות. פעם, בעבר, היו נותנים לזמרים מהוקצעים לשיר שיר הנושא לסרט. היום מסתפקים ב"ביצוע". הטון שיוצא מציון ברוך בכל זאת מצליח לבטא את נשמת המתגעגע.

איך הזמן עבר ושום דבר לא השתנה,/ כאן לבד יושב מביט בעץ שבשכונה / אני לא יודע כלום, אני קטן מול היקום / אך אם לא אצעק עכשיו,/ בסופו של דבר יהיה מאוחר.
זיכרונות ילדות אני שומר ,אל תפחד תרוץ אל תישבר,/ אל תדאג , אני כאן בשבילך./ אור עולה בחוץ אז תתעורר, אל תפחד תרוץ אל תוותר. / אל תדאג , אני כאן בשבילך.
עד מתי אברח אשב בצד ואסתתר, / אני לא פחות אבל מרגיש שהם יותר,/ אני יכול על העולם, אבל כמו ילד מול כולם./ אך אם לא אצעק עכשיו,
בסופו של דבר יהיה מאוחר.
זיכרונות ילדות אני שומר, אל תפחד תרוץ אל תישבר,
/ אל תדאג , אני כאן בשבילך./ אור עולה בחוץ אז תתעורר, אל תפחד תרוץ אל תוותר./ אל תדאג , אני כאן בשבילך.
איך הזמן עבר ושום דבר לא השתנה,/ כאן לבד יושב מביט בעץ שבשכונה
.

* סימיקו הקטן (ציון ברוך) הוא פנטזיונר כבן 30, חביב השכונה, שעובד לפרנסתו בחומוסיה של ג'קי. סימיקו מאורס לבחורה בשם מזי (נטע גרטי) שחולמת על חתונה גדולה עם כל האטרקציות, אולם הפנטזייה הגדולה שלו היא ליצור סרט קולנוע שובר קופות על חשפניות, וזאת לאחר שסיים בהצלחה קורס צילום במתנ"ס המקומי. הוא מגייס את כל החבר'ה מהשכונה למימוש חלומו ונסחף להרפתקה מסחררת. במאי: אריה לובצקי.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות