אימפריות מתמוטטות Fallen Empires

Snow Patrol סנו פטרול

הליקון
4.5/5

"סנו פטרול" הסקוטית מוזכרת לעיתים בנשימה אחת עם "קולדפליי". האלבום הזה מסביר היטב את הקשר. שתי הלהקות גדלו על U2. "אימפריות מתמוטטות" מחזיר ל"אכטונג בייבי" של 1991. השימוש בסינטיסייזרים, בס שדוחף, אבל גם אלקטרו פופ כמו Called Out in the Dark , שיצא כסינגל. זוהי סנו הפטרול הותיקה, קולו הגבוה של גרי לייטבודי. האלבום הזה בכל זאת מעניק יותר מכמה רגעים שאינם סנו פטרול המוכרת. בלדת פסנתר כמו This Isn't Everything you are ענוגה ומלודית עונה אף היא על ציפיות ה – catchy pop מסנו פטרול. כמוה עוד שתיים יפות: The Garden Rules ו – Those Distant Bells .
אבל ,Fallen Empires הוא הפתעה. שינוי מיוחד בטקסט, בקו המלודי, בקצב המניע, בהתפתחות רווית המתח. טקסט פואטי:
Frightened under attack/Fallen flat on my back/Arms and legs, I'm too scared to beg/Harm me most when it's light/The thought of you don't sit right/I need the darkness, a death grip embrace/Reason cities to dust/Faces dripping in lust/Fallen empires and raging bushfires, fires, fires/All your words unfounded/Secret lives bound in bed/Living backwards, entangled backwards/Words

"מבוהל תחת מתקפה/ שכוב על גבי/ זרועות ורגליים פוחד מדי להתחנן/ פוגע בי יותר כאשר זה מואר/המחשבה שאתה לא יושב נכון/ אני צריך את החושך, חיבוק מוות …"

עוד שני שירים שמצטרפים לשינוי המעניים שמצאתי בחדש של סנו פטרולNew York הנוגה רווי האווירה – "אהבתי אותך לפני הכרתי אותך/ מפני שאהבתי את המחשבה הפשוטה עלייך"
וגם In the End בקצב מהיר, בצליל U2 וקולדפליי גם יחד, שאומר משפט כה פשוט כמו: "בסוף אין לחיים משהו שהוא יותר מאהבה". בסוף, למרות ניואנסים פה ושם, סנו פטרול הולכים באותה דרך שהביאה את U2 וקולדפליי למקומות בהם הם נמצאים כיום, מה שאומר – גם ה"אלטרנטיבי" המדוכדך הזה שנוגע במזוכך.

1. “I’ll Never Let Go”
2. “Called Out in the Dark”
3. “The Weight of Love”
4. “This Isn’t Everything You Are”
5. “The Garden Rules”
6. “Fallen Empires”
7. “Berlin”
8. “Lifening”
9. “New York”
10. “In the End”
11. “Those Distant Bells”
12. “The Symphony”
13. “The President”
14. “Broken Bells Form a Star (Prelude)”

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות