סדרת קלאסי רוק

הדג נחש ותזמורת המהפכה

האופרה הישראלית, המשכן לאומנויות הבמה
4/5

בהתחלה בדקתי מה כתוב על הכרטיס. האם הגעתי ביום הנכון? על רקע תפאורת עומק מדרונית מקרקל, צעדו נזירים גרגוריאניים עטויים גלימות כבדות לצלילים סימפוניים, זמרת סופרן בשמלה אדומה פצחה בשיר ממרומי הבמה. האם אני במופע של הדג נחש?
נו, טוב, בואו לא ניתמם. ידעתי שזה טריק. אחרי הכל הם צודקים: עם כל הכבוד לדג נחש (15 שנות פעילות, אלבומי זהב ופלטינה, להקת המחאה של ישראל) , בניין האופרה, המשכן המפואר הזה, שבו אנחנו יושבים בנוחות, בכל זאת מחייב לתת משהו שיבדיל את הערב מסתם מופע בבארבי.
אז לא לקח הרבה זמן עד שהכל הסתדר, והבנו שלא בזבזנו הכסף על חנייה. כלומר אנחנו ב"אופרה הנכונה" – אין כאן עלילה, קטע הזמרת הסופרן הוא גימיק נחמד (בהשתתפות זמרת אופרה אמיתית – אפרת אשכנזי) הנזירים הם אכן שאנן סטריט, גיא מר ושות', התזמורת היא "תזמורת המהפכה" בניצוחו של רועי אופנהיים. מילים פשוטות: הדג נחש נתנו הסכמתם לבצע בהם ובשירים שלהם ניסוי לערב אחד בעיבודים שונים ומגוונים לתזמורת, כלומר – עכברי היפ הופ מקומיים במעבדה מוסיקלית עתירת כוונות טובות.
אם להתחיל בשורה האחרונה: הניסוי עבר בסדר, הקהל חגג, הלהקה שרה, התזמורת ניגנה, נגני החצוצרה אפילו טרחו וטיפסו ליציע כדי לשלוף עוד גימיק, והשמחה הגיעה לשיאה כשבטוקדה שלמה הצטרפה למפגן קצבי של "היפהופ ציוני" בסיום הערב.
מצד שני, לא הייתי מתנגד לסיבוב שני כדי שהעסק ידפוק טוב יותר. הדג נחש היא להקה של טקסטים. ובלי טקסטים היא חמישים אחוז פחות. הבשורה הרעה היא שבכל הניסוי המרשים ומפואר הזה של חיבור לתזמורת סימפונית ועיבודים אטרקטיביים – לא שמענו טקסטים. לאוזניים הגיע משהו מעומעם מאוד. הצליל הגדול טיפס עליהם.
הבשורה הטובה: הייתה חגיגה מהסוג המרנין, עיבודים אטרקטיביים, לעיתים חכמים, הומוריסטיים שיצרו בדרך כלל אינטרקציה יפה עם הלהקה והתזמורת. אם מחפשים אוונגרד שיוציא אותנו משואת הרייטינג התרבותית המתחוללת בכלי התקשורת – בא החיבור הזה בין הרכב היפ הופ ורוק לתזמורת כדי לתת תשובה של חיוך והומור, והצגה שאולי תביא כמה מהמנויים הקבועים של האופרה להגיע להדג נחש בבארבי בגודל טבעי. ואני בהחלט מאמץ את דבריהם של חברי הלהקה שהתמסרו לניסוי – "אשרינו שזכינו לשתף פעולה עם מוסיקאים כל כך שונים מאיתנו וכל כך דומים לנו". אכן – אשריהם.
מנצח: רועי אופנהיים. ניהול מוסיקלי: זהר שרון ורועי אופנהיים. עיבודים: זהר שרון, חי מאירזדה, אמיר לקנר, אשר גולדשמיט, אורית גוראל, אסף מתתיהו.
שירים: אני מאמין, בסלון של סלומון, סטטיסטיקה, מערבולת של חול, מחרוזת "לא", מספרים, Little Man, הכאפה המצלצלת, אף אחד, אלוהים לשי, שביתה, שירת הסטיקר, שיר נחמה, הנה אני בא הדרן: עוד אח אחד, היפהופ ציוני.

הדג נחש ותזמורת המהפכה – קלאסי רוק

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות