ההופעה

אוי ואבוי

בארבי ת"א
4.5/5

נדמה לי שהעברית של סטיב לוי (קלרניט שירה) נעשית גרועה מביקור לביקור גם כשהוא קורא משפטים מוכנים מדף על הבמה. אוי ואבוי. לא נורא. המוסיקה של ההרכב לא צריכה לדבר עברית. די לה בקשרים שיש לה עם היידיש. די לה שהיא יודעת להקפיץ עם קצב האומפה אומפה שלה, די לה שיש לה זמרת סול שחורה נפלאה שמוכנה לשיר לא רק ביידיש אלא גם בלדינו. די לה שיש לה כנרית שמתייחסת לכלי בידה כאילו הוא היה גיטרה חשמלית מכסחת. די לה שבכל פעם שהיא מגיעה לישראל, יש לה קהל אוהד וחם שיודע למה הוא מגיע.
הפעם הגיע ההרכב הלונדוני של אוי ואבוי להופעה שסוגרת את הטור של Travelling The Face Of The Globe, ממש ערב השקת אלבום ההופעה החיה.
משהו השתנה בברג'יט אמופה מאז ההופעה של הלהקה בינואר 2010 (כמעט שנתיים) הצילומים שצילמתי אז מציגים אותה בשיער קצר. מאד. הפעם קיבלנו אותה במהדורת אפרו ארוכת שיער. ברג'יט, דוגמנית לשעבר, היא שחוררה-נאווה-יפה-נוטפת סקס, שהחליפה לפני 5 שנים את אליס מקלפלין. בעמדת הכינור מצאתי אטרקציה חדשה – פריתה נראייאנאן, שבאה במקום אנה פואב, קצת פחות דומיננטית, אבל עדיין מעניקה להרכב משבים חזקים.
אני רואה את אוי ואבוי מאז 2004 בארץ תזכורת: הלהקה החלה דרכה בסוף התשעים כהרכב בריטי אקלקטי, היתרון והעוצמה – בסגנון הגמיש, מעין מוסיקת עולם, חיבורים בין פולק, לכליזמר, מזרח אירופה, לצועני, ריתם נ' בלוז, למה שתרצו, אלטרנטיבה לפורמט הרוק הקונבנציונאלי של גיטרות-קלידים-תופים.
כמו שכתבתי כבר בביקורת קודמת – מצחיק לשמוע את ברג'יט אמופה שרה יידיש ולדינו. רוב הסולואים היו שלה, פרט לשניים של סטיב לוי, נגן הקלרינט, ביניהם קטע יפהפה – Everytime. הרגעים היפים – שכל הלהקה נכנסת לג'אם, כמו בקטע Refugee, בעל משב רוח חזק שסוחף את הקהל.
הקומבינה המוסיקלית הזו היא בעלת מרקם פריך אולי אפילו טיפה בומבסטי, שאין שום בעיה לחבור כמעט לכל שיר. בידור היא מילת קוד כמעט ברורה, גם אם הלהקה עוסקת בנושאים "רציניים", וזה מה שהקהל רוצה – לקפץ לקצב קוסמופוליטי, שהוא סול מעורב בלקני וכליזמר וגם להתענג על שתי בלדות דאונטמפו. זה בסדר. הנוסחה עדיין עובדת יופי. הלהקה הזו יודעת לייצר דרייב ואנרגיות ולהפעיל קהל. אין לי שום ספק שאנחנו נעשה עליהם Repeat  בעוד שנה או שנתיים.

הרכב: סולנית – בריג'יט אמופה , גיטרה – ניק עמר , קלרינט, שירה – סטיב לוי, , כינור – פריתה נראייאנאן , תופים – ג'וש ברסלאו , בס – מתיו ג'ורי, חצוצרה – דיויד אורצ'נט

שירים: Photograph, Waiting, Gypsy, I Know What You Are, Traveling The Face Of The Glob, Crimea, Od Yeshhoma, Ladino Song, Seven Brothers, Everytime, Foggy Day, Long Way From Home, Yesterday's Mistakes, Magic Carpet, Dusty Road

אוי ואבוי בבארבי ת"א

Oi Va Voi Live at the Barby Tel Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות