ילד טוב בגוף של ילד רע

עומר אדם

מילים: דורון מדלי, לחן: יוני רועה עיבוד והפקה מוסיקלית: דודו קמה
3.5/5

ההודעה לעיתונות פותחת כך: עומר אדם – הכי חם בגוגל בשנת 2011, הכי חם ביו טיוב בשנת 2011, הכי חם בסלולר בשנת 2011, הכי חם בהופעות בשנת 2011, הכי חם במכירות אלבומים בשנת 2011
נו, אחרי הודעה כזו אסור שזה יתקרר ב-2012, אפילו שאנחנו בחורף. הילד חייב להישאר הכי חם-חם-חם-חם. לא אש קטנה או בינונית, אלא שריפה.
נראה לכם שלא? דורון מדלי ויוני רועה נפנפו על הגחלים של עומר אדם לבל תדעך אשם (מלשון אש) כולם מצטרפים לחגיגה הלוהטת של הילד המתבגר, כי היא מריחה טוב, למרות שלכסף אין ריח.
מה נתנו לילד? שיר על סכיזופרן? פיצול אישיות כזה? "ילד טוב בגוף של ילד רע?" מה בדיוק טוב בו? מה רע בו? נראה לכם שעומר אדם ממש התעמק ב"רע" או ב"טוב"? סתם גימיק מילולי, שהילד ישאר חם על האש. עוד תרגיל ממוסחר לפי הזמנה, שכותבו חושב נוקיה רוקדת. כל מה שהילד רוצה זה למצוא בחורה ללילה. רע,  טוב –  בחורה לתענוג קצר.
מעבר לזה הכי חשוב – שייקח את המחותנים לעין סערת הריקוד. עומר אדם, אני חוזר על עצמי, הוא קול מסלסל המשרת מכונת יצור להיטים, שמוכיחה עצמה בפנייה למכנה המשותף הענק של אולמי השמחות, כולל קיסריה, שעברה הסבה תרבותית. תנו להם לרקוד כמו מטורפים עלי קצב מעורב ערבי, ים תיכוני, ביטים של מכונות.
הצל"ש לדודו קמה על תמהיל שמחות, שמעניק לדרבוקות גיחת סיום מרהיבה. בתזמור – כמעט כל הסיפור. אל תפריעו לשמחה, ויש כאן שמחה גדולה. כמי שבתוך עמי יושב, אני מבין שצדק חברתי יכול לחכות, כי בגדול החגיגה נמשכת, ילד רע או ילד טוב.

 תנו לי רק לרקוד כמו מטורף/ תנו לי להיות קצת מכושף, / אל תפריעו לי היום/ אל תפריעו לי לחלום
עזבו, אני לא זמין בטלפון/ תנו לי לעופף כמו עפיפון/ אל תפריעו לי להשתגע/ כל הלילה תנו להתפרע
אני ילד טוב בגוף של ילד רע/ שרוצה למצוא הלילה בחורה/ לבלות איתה עד אור הבוקר/ ולא לשלם על זה ביוקר
תנו לי רק לשיר ולנגן/ לחגוג עם חברים, להתפנן/ אל תפריעו לי להיות שמח/ כי הלילה את הכול אני שוכח
עזבו, אני לא זמין בטלפון/ תנו לי לעופף כמו עפיפון/ אל תפריעו לי להשתגע/ כל הלילה תנו להתפרע
אני ילד טוב בגוף של ילד רע/ שרוצה למצוא הלילה בחורה/ לבלות איתה עד אור הבוקר/ ולא לשלם על זה ביוקר

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

5 תגובות

  1. על אף מה מילותיי,לטענה ש"עמיר אומן ענק…." אני מסכים ללא צל של ספק, אבל עדיין גם הוא ראוי שיבקרו אותו לפעמים!

  2. בבקשה לא להשוות מיסחור נוראי שמשרת רק את מפיקיו ואת יחצניו של הצעיר ששר לעומת אומנות קורנת מליבו ומאשיותו של אומן גדול ענק בכל קני מידה בינלאומי כמו עמיר בניון

  3. נתת לו שלוש כובים וחצי! הציון הכי גבוהה שנתת לו אי פעם! מה קרה הוספת לא שתי כובים וחצי מבדרך כלל?

  4. חרסונסקי היקר, על אף שאני מזדהה עם הביקורת הנ"ל ,מעניין אותי לחשוב כיצד היית מבקר את אותו שיר בדיוק אם על המילים היה חתום יקירך עמיר בניון?! כנראה שהיית מחפש רבדים של עומק שבינינו לא קיימים ברוב שיריו האחרונים של ה"גאון". במילים אחרות קצת אובייקטיביות לא תזיק לך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות