חוזרת

כרמלה גרוס ואגנר

0/5

אחרי שחיממה את "אינטרפול" באוגוסט שנה שעברה, מתאחדת שוב "כרמלה גרוס וגנר" ל-4 הופעות במופע שייקרא "פרח שחור" .
כרמלה גרוס ואגנר הוקמה ב-1989 – למעשה הרכב שהוביל ערן צור, נגן הבס בלהקת טאטו, שהחל להופיע כסולן בשירים משלו, חלקם נוצרו עם צ'לן טאטו, יובל מסנר. את שם השיר האחרון בהופעותיו (על שם שכנים בבית הוריו בקריות), אימץ ערן כשם זמני להרכב שכלל את: אורי בלק בתופים, אורי פרוסט בגיטרה ואבשלום כספי בקלידים. באמצע שנת 1991 הסתיימו ההקלטות לאלבום הבכורה של ההרכב, פרח שחור, שהניב כמה להיטים נצחיים כמו "תמונה אימפרסיוניסטית", "כרמלה גרוס ואגנר", "פרח שחור", ו"פרפרי תעתוע".
בין השנים 1992-94, עבר ההרכב מספר שינויים והקליט עיבוד מחודש לשיר "אלינור" של זוהר ארגוב . ב 2001 התאחדה הלהקה המקורית לשתי הופעות וכאמור, באוגוסט האחרון, באופן חד פעמי – איחוד לצורך חימום הופעתה של להקת אינטרפול בתל אביב. ועכשיו, בעקבות "דקישה של הקהל", כפי שמסביר דף יחסי הציבור, חברי ההרכב המקורי – ערן צור, אורי בלק, אורי פרוסט ואבשלום כספי נעתרו לדרישת הקהל והודיעו על סיבוב איחוד חד פעמי שיכלול ארבע הופעות.
ביקורת על ההופעה האחרונה: "אני מזהה איש אחד – ערן צור. אורי פרוסט, אבשלום כספי ואורי ברק הם כמעט דמויות לא מוכרות נכון לעכשיו. שניים מהם הגיעו מחו"ל. לא עבר עלינו ערב נוסטלגי. 20 שנה מאז הקמת ההרכב, ניסה צור בכל כוחו להחיות את רוח התשעים. אני מדבר גם על "עיוור בלב ים" של 1995, אבל התלהבות לבד כנראה אינה מספיקה. הם שמו דגש על רוק, באו לעבודה, אבל הכרמלה הזו – אם היא רוצה לקום לתחייה תצטרך לעשות עוד כמה הופעות כדי ליצור את הריגושים המיוחלים. בלתי סביר לדרוש מהחבורה שירים חדשים, אבל גם מופע ה-45 דקות הזה נשאר בינתיים כאופציה להשתדרגות. תנו לי אותם עוד פעם בבארבי, ויכול להיות שאצא עם תחושה והתרשמות אחרות.. בינתיים – שמענו חימום, שכנראה יתקרר מהר", והנה זה קורה ממש.

שישי, 17.2 – עין השופט, 22.2 – זאפה תל אביב, 23.2 – זאפה תל-אביב, 25.2 – זאפה ירושלים

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות