ההופעה

בקסטר דורי Baxter Dury

זאפה ת"א
4/5

דבר אחד שכחו ללמד את בקסטר דורי – להגיד "לחיים" בעברית. בשלב מסויים של הערב, במקום להגיד "לחיים", הוא התחיל לחלק משקאות לקהל. לא חסר לו: רצפת הבמה, בין קופסאות האלקטרוניקה והחוטים, היתה רוויה בבירה ואלכהול. האיש שתה, עישן, גם שר וניגן.
נא להכיר, האיש על הקלידים, הגיטרה והשתיה – מיסטר בקסטר דורי, הבן של איש הפאנק והניו-ווייב, איאן דורי (והבלוקהדס) שהלך לעולמו לפני 12 שנה. על נזקי הכבד נוכל ללמוד בעוד כמה שנים. בינתיים נראה שהוא נהנה.גם אנחנו.
לא יודע כמה שתה אביו בהופעה, אבל אצל בקסטר דורי – האלכוהול נשפך בנונשאלנט, אפילו משרת (האלכוהול) את האווירה של הערב המיוחד.
האיש צוחק כל הדרך אל המקרופון, ישראל בשביל בקסטר דורי היא נקודה על המפה בעלת שפה מוזרה, שאחד התנאים להגעתו אליה היה, אני משער, שיהיו מספיק משקאות לשישים דקות  במה – כדי שהערב יעבור בשלום.
כייף לו לשאול את הקהל מה הוא (בקסטר דורי) עושה עם עצמו מחר בבוקר. (הוא כמובן ידע – ג'רוזלם, ואל תהיו ציניים) ממסעותיו הוא הביא סיפור על "איזבל", הנמצא ב – Happy Soup , העוסק בשאלה האם חברו שכב עם חברתו כשהם שהו בפורטוגל. את השיר מלווה בקולות (יחפה) ליד הקלידים מדלן הרט  Madelaine Hart. היא וחברי הלהקה מעניקים לסיפורים של בקסטר דורי נפחי רוק יפים. יגיעו גם "קלר", Afternoon ,The Sun, שירים כמו-נאיביים מ"תוצרת בית", כמו שמישהו הגדיר. הקול הזה הוא זמר? מה פתאום. אבל בזה ייחודו. cool cat, כינו אותו. ואת המוסיקה – lo fi pop. כל כך פשוט ובסיסי, שאתה שואל – מה סוד הקסם של הסיפורים המוסיקליים האלה.
יש קסם דווקא במינימליסטי הזה. בהומור היבש, בשירה במבטא קוקני. בסיסי וחסכוני עם התפרצויות אלתור מלהיבות. סיפורים פסיכוטיים על כשלים רומנטיים. עיבודים פשוטים מאוד מיוחדים. הקול הנשי המלווה הם ניגוד מייפה. הטקסטים סמי אוטוביוגרפיים מוזרים-הזויים Leak At The Disco הוא שיר חרטה על אהבה אבודה. The Sun הוא סלואו קודר: Jonny doesn't like the sun/Jonny doesn't like the sun/Sits at home playing with his gun" " בשירתה של מדליין הארט. ערב רוק אנגלי  קומפקטי, מסוגנן ומנוגן מהסוג שהופך בקלות קאלט. תגידו אלטרנטיבי ולא נתעמת.

שירים: Francesca's, Isabel, Claire, Leak At The Disco, Afternoon, Trellic, Picnic, Babies, brixton, The Sun, Lucifers, Cocaine Man, Oscar Brown, Love In The Garden

בקסטר דורי – קטעים מההופעה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות