פסטיבל ג'אז בים האדום חורף 2012

רביעיית יון סאן נה - Youn Sun Nah Quartet

האנגר 6 נמל אילת
4.5/5

למי שמכיר את הפסטיבל רק מהקיץ, הרי ההבדלים: 40 מעלות חום (מתפללים לקצת בריזה מהים) מול 9 מעלות בהאנגר (מתים מקור, ושואלים למה לא הגענו לבושים יותר חם) כל השאר כבר תלוי במה שקורה על הבמה: החום שיצא מהזמרת יון סאן נה ממוצא קוריאני שהגיעה מפריז – צחק לקור (אפילו היא הסירה ז'קט). לא האמנו שמאחורי מהפנים החייכניות-מבוישות האלו חיה זמרת ורסטילית, בעלת טכניקות ועוצמות נדירים.
טום וייטס, רנדי ניומן, ז'ק ברל, ג'יסמונטי
, מוסיקה קוריאנית מסורתית. יש קשר? הקשר הוא יון סאן נה. היכולת שלה לקחת כל סגנון למגרש שלה, להשתמש במנעד הקולי גם ככלי מוסיקלי (טכנית), לשחק איתו אפילו עם עיוותים (דיסטורשן), גם כדי להעניק פרשנות אמוציונאלית – כמעט תופעת טבע.
השלישייה שאיתה העניקה לה את כל הגוונים שהיא זקוקה להם, הגיטריסט המהולל אולף ואקניוס, נגן האקורדיון וינסנט פיירני. יון סאן נה אינה מוכנה להיות מוגדרת, למרות שהיא מסווגת כג'אז, אולי מפני שהיא סגנון בפני עצמו, תמיד מפתיעה מחדש, מגיעה למקומות  נוספים, ששום זמרת לא הגיעה אליהם.

* כשהיתה בת 26 החליטה יון סאן נה ללכת בעקבות הלב, לעזוב את קוריאה ולעבור לצרפת. שם, בסצינת מועדוני הג'אז של פריז התגלתה זמרת בעלת כישרון קולי יוצא דופן, צלול ומדויק. יון סאן בת ה-42 היא בת למשפחה מוסיקלית – אביה מנצח ואימה זמרת קלאסית. תודות למוצאה היא מנהלת קריירה סימולטנית בין אירופה ואסיה. אלבומיה נבחרו כאלבומי הג'אז של השנה הן במולדתה, והן בצרפת ובגרמניה, וכמו זמרות הג'אז אלה פיצג'רלד, די די ברידג'ווטר וסטייסי קנט לפניה, זכתה בתואר אבירת האמנויות והספרות מטעם ממשלת צרפת.

יון סאן נה, שירה
אולף וואקניוס, גיטרה
וינסנט פיירני, אקורדיון
סיימון טיילאו, קונטרבס

Youn Sun Nah Quartet – Red Sea Jazz Festival

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות