ההופעה

ג'ניס איאן

רידינג 3 ת"א
4.5/5

ג'ניס איאן סיימה עם Seventeen ו-Jesse. מזכרות. הקהל לא היה משחרר אותה בלי השניים האלה. עצמנו עיניים ונזכרנו בימים ההם, כשהיינו צעירים, חלק גם יפים. כשפתחנו (העיניים) והבטנו בגברת איאן, חזות Grandma, הבנו שהזמן בשלו – אינו עושה הנחות.
הקהל זמזם את השירים, שכוחם חזק מפער 30 השנים. נשארו צעירים לנצח. נדמה לי שהזיכרון היה יותר מחמם לב מאשר מדכדכך.
ערב של זכרונות. ג'ניס דפדפה בסיפוריה, כמו כדי לחבור לספרה" "האוטוביוגרפיה שלי", שילבה אותם בין השירים, בדרך כלל כשהיא צוחקת. ג'ניס צחקה על הזקנה, כשסיפרה על המפגש שלה עם ג'ון באאז, זמרת פולק שנשאה פעם את דגל המהפכה. מה נשאר מהמהפכה? שיחה בין בת שישים לבת שבעים על עור וקמטים. לא על מלחמות וזכויות האזרח. בכלל, רוב הסיפורים שלה בין השירים הצחיקו. רק אחד על אמה – היה עצוב. מה עצוב – דמעות.
ג'ניס יודעת לצחוק. גם על עצמה. למשל, "אוטוביוגרפיה", אפרורפו הספר שכתבה. אבל בעיקר היא שרה נפלא. סולו שמתחלק בין שתי גיטרות אקוסטיות. שום כלי נוסף. בהתחלה נשמע לי קצת משעמם. אבל אחר-כך, ה – Pure הזה הסתדר לי עם הערב האישי מאוד, המשולב בסיפורים הכי אינטימיים שמגיעים עד לנישואין שערכה עם בת זוגה (סיפור מצחיק) המסופרים בטבעיות כמעט מושלמת עם השירים.
ג'ניס יודעת לשיר. איך היא שרה. כשעצמתי עיניים, רציתי לשמוע אותה נטו. לא רק שהכל בסדר, היא שרה היום יפה מאי פעם. גם הטונים הגבוהים – אין תלונות. מדוע ג'ניס איאן לא הגיעה לרמות ההצלחה של ג'ון באאז, ג'ודי קולינס וג'וני מיטשל? יש למישהו תשובה?
המוסיקה מגעת, נוגעת, הביצועים שלה אינם נוטפים רגש אבל עוצרים במאופקותם חוויות רגשיות אותנטיות, שירים שקטים, מנוגנים אקוסטי. מגיעים מסיפורים אישיים דובר אמת. פולק-רוק עם נגיעות בלוז מהסוג הנקי. קלסיקות כמו Society Child. היא שרה נפלא I Hear You Sing Again שמבוסס בחלקו על זמר ומשורר העם וודי גת'רי. גם Bright Lights and Promises – הוא שיר שך סינגר סונגרייטרית שמציירת תחושות בפרייזינג (הבעה) מושלם. ובגיל שישים, "שבע עשרה" שלה נשמע שבע עשרה.
נ.ב. את האווירה החמימה ששררה ברידינג בערב החורפי הזה, כמעט הפר איש אחד שניסה לצלם אותה מקרוב. ג'ניס זיהתה את המסתנן הלא רצוי וגירשה אותו. היא זיהתה אותו גם כשניסה לצלמה, כאשר חתמה על דיסקים בסוף הערב (ראו תמונה). גם הפעם – עוף מפה! אגב, בחיים שלי לא הרגשתי כל כך פפארצ'י, כמו בערב של ג'ניס איאן.

ג'ניס איאן – קטעים מההופעה ברידינג 3

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות