שוב מאושר

הראל סקעת

אן.אם.סי
3/5

האלבום נגמר אחרי שבעה שירים. מי שיגיד – הראל סקעת "לא סיפק הסחורה" – לא אתווכח איתו. מה החיפזון? מה קרה? מה החאפ-לאפ?
פיצוי? הדואט עם יהודה פוליקר בשיר "גיבור"?  – לא ממש. מה מהות הדואט? האם רק כדי  להציג  את הניגוד בין הקול המעט-מתקתק של סקעת, ובין המעט-כאב של פוליקר? גם השיר עצמו לא יכנס לפנתיאוון של הקלאסיקה הישראלית: להיט פופ קצבי (לחן: פוליקר) טקסט (יואב גינאי) שיר עידוד משדר אופטימיות סתמי-שגרתי, למעשה – אוסף של קלישאות על קלישאות על החיים.
האופק הבהיר הזה מתחבר, מן הסתם ל"שוב מאושר" או לסימטריות המטפורית השקופה של "אם תיקח אותי לגשם שלך/תהיה פה קצת שמש"
אבל "שוב מאושר" מתוחכם יותר מ"גיבור", כי הוא לפחות שואל – למה איננו מאושרים? – מפני שאנחנו לא יודעים די על אהובינו, כדי להסב/להעניק להם אושר. מה הם חושבים באמת, מה מסתתר מאחורי שתיקותיהם, חיוכיהם. הראל סקעת מייחל, שהעזר כנגדו יקח אותו אל מסתורי תחושותיו-משבריו – כדי להעניק לו (לאהוב) קורת רוח. צליל אקוסטית מלווה את הטון המנחם של סקעת ב"שוב מאושר" – המלודי להפליא (מילים: נועם חורב, לחן: יהל דורון וגיא מנטש) במקצב שלוקח את סקעת לרדיו המיינסטרימי המנעים.
תסכול מגיע לא רק נוכח הבעיות שלך עם עצמך, אלא גם על רקע הסביבה בה אתה חי. הראל סקעת מנסה לכרוך את הכרך עם תחושת הניכור, הבדידות והעייפות בשיר בעל שם יומרני "המאה ה-21" יש שמוצאים את מפלטם בכפר, הרחק מהצפיפות הגדולה. סקעת, לפי דורון מדלי, מחפש מפלט באוביקט האהבה, שמאכזבת, והופך את טון הדכדוך בתחילת השיר לזעקת מלודרמטית כדי לבטא יאוש וגם תשוקה.
האם סקעת יסטה מאמצע הדרך הרומנטית-דרמטית שלו? תקשיבו ל"תהיה לי אהבה", שמתחיל ב"א-הא-הא-הא". השינוי: שיר אפביט. רן שם טוב שעיבד והפיק – ניסה לא לטרוף לחלוטין את הקלפים של סקעת, כדי לקחת  אותו לרחבות בביטים עדכניים.
 "כדורי המואר" (יעל כהן-לב – רן שם טוב) הוא כמעט אנטי קליימקס, בטח לא שיר לסיום דיסק שמספר שיריו מצומצם. דיסק ביניים קצר ודי מאכזב שאומר: זמר מעולה כמו הראל סקעת יכול להגיע למוצר שלם-איכותי יותר.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות