רץ אלייך

עילי בוטנר וילדי החוץ

מילים ולחן: עילי בוטנר עיבוד והפקה מוסיקלית: גיא מנטש ויהל דורון שירה: אוהד שרגאי, אדר גולד
4.5/5

עילי בוטנר הוא מכותבי הפופ המעולים שהתגלו כאן בשנים האחרונות. מאז "שווים" עם רן דנקר מצא שיטה: את יכולותיו המלודיות הוא מפזר בין זמרים שונים. זו הייתה מהות אלבום הבכורה שלו מ – 2010, דיסק שיצא תחת שמו, מבלי שהוא עצמו יבצע ולו שיר אחד. אקט מעניין, אפילו נדיר ליוצר שאינו זמר. וכבר כתבתי: עילי בוטנר אינו חדשן באוריינטציה של רוחות הפופ האופנתיות המנשבות. הוא ממשיך מסורת, והדגש על מסורת, של המינור הישראלי הזה, שנשען על שפה נקייה, תמה, יוצר ברוח המנגינה וההרמוניה היפים, שמתנגנים כאילו המתינו להיוולד.
גם בשיר הזה "רץ אלייך" – מופיע שמו ליד מבצעיו – אוהד שרגאי ואדר גולד, כמו כדי להדגיש את חשיבותו של מוליד השיר בלידתו.
זהו שיר אהבה אופטימי – ללא ניצוצות רעיוניים מיוחדים. תמונות מתחלפות של סיטואציות שונות בין בני זוג. פעם הוא התומך, השומר והמגונן, ופעם – הוא חי בזכותה. המנגינה הקליטה חיה גם בזכות הקצב שנושא אותה אל התדר המיינסטרימי המחניף. הקולות התחושתיים המתכוונים, העיבוד לגיטרות, ההפקה המלטשת – עושים מזה שיר שלמרות מתקתקותו והשירה המעט פומפוזית – הוא משיג את התוצאה של התרוממות רוח אופטימית שמחלחלת.

חיים טובים /חיים פשוטים / שרק נהיה מאושרים / ואת יודעת… / הנשיקה, /הנחמה, חיים על פני האדמה הזאת ימים של חול ימי שבת /רוצים הרבה ויש מעט ואת יודעת..
אומרים תודה על מה שיש /מתגלגלים על פני האדמה הזאת /וכל מילה שאת אומרת – /היא נצרבת בכאב /כשאת בוכה אני בוכה /וזה שורף לי /את הלב /כאילו כל מה שרצינו נשבר לעולם, לעולם
הייתי רץ אלייך /מנסה להתקרב /כי לא אמרתי לך אף פעם / כמה שאני אוהב / שימי ראש הירדמי /אני כאן שומר רק עלייך /הייתי רץ אלייך כמו לים הפתוח / לוחש לך, בשקט, ברוח, ברוח / אל תדאגי אני כאן /שומר רק עלייך / ויש ימים טובים כאלה / ויהיו קשים מאלה, את יודעת…
ולפעמים נופלים חזק, / חוטפים מכה מפני האדמה / והטפל נשאר טפל / ובכל יום שרק עובר אני יודע…
אם לא היית כאן לצידי, / לחבק אותי הייתי משתגע… / יש אור גדול שמחכה לנו בחוץ להחזיק ידיים
ולרוץ לרוץ לרוץ / תמיד לזכור שיש עדיין אהבה שמחכה לנו כאן על פני האדמה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. השיר הזה מדהים ומהמם עילי אף פעם לא מאכזב
    כל שיר שלו יותר מוצלח מהקדודם. מושלם מושלם מושלם

  2. לא הייתי מצפה לפחות מהבחור הנחמד, עילי בוטנר-שיר הפופ ה"מושלם"- הכל דופק כמו שעון, טקסט מלא בוויטמינים, לחן שמייד מתגלגל לך באוזן, הרי שמעת אותו פעם באיזה מקום, לא?
    מצד שני, לא הייתי מצפה ליותר מכותב פופ מעולה שכמוהו.
    נחמד וריקני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות