כיבוי אורות Lights Out

ביג דיל Big Deal

הליקון
4/5

שימוש בשני קולות ושתי גיטרות בלבד כובל את אליס קוסטלו וקייסי אנדרווד, צמד ביג דיל,  למוזיקה שאפשר לכנותה "מסורתית". צליל שקוף-צנוע-ספרטני ואמיתי, הקול שלו מחוספס שלה צלול. העוצמה מגיעה מהאינטימיות. המלודיות היפות מתבהרות דווקא מפורמט הסקיצה. ההחלטה להשמיט כל רמז לכלי קצבי ולהסתפק בפריטה – ללא ספק נועזת. וזה נשמע יותר מאשר גיטרה אקוסטית וחשמלית בלבד.
זה מה שקורה כאשר נדלק ניצוץ יצירתי בין תלמידה צעירה והמורה שלה לגיטרה. הם באים משני עולמות שונים – אליס קוסטלו (18 כולה) מבית שוחר אמנות בלונדון. אנדרווד נולד למשפחה דתית קפדנית בקליפורניה. קוסטלו ניגנה בלהקה כבר בגיל 14. אנדרווד (29) הסתפק בגיל אז ב"בריחה" לתקליטים אהובים, מצא מפלט השקיע את עצמו מטאליקה, הנדריקס, לד זפלין דפש מוד ולימד את עצמו לנגן על גיטרה שמצא מתחת למיטה של אחיו.
את קוסטלו הגדירו הלוליטה של האינדי רוק. היא לקחה באופן טבעי את ההובלה בשירה, בטונים שלה יש כמיהה רומנטית משכנעת בכנות תחושות הכאב, כשהיא שרה על גיל ההתבגרות.היא שרה: Take me to your bed don't take me home / I wanna be old, I wanna be older "קח אותי למיטה שלך אל תיקח אותי הביתה/אני רוצה להיות מבוגרת/ מבוגרת יותר" המנגינות, הטון המלנכולי שברירי משהו של קוסטלו, החיבור לגיטרות יוצרים מוסיקה שיש בה פרספקטיבה נשית ייחודית בפסק קול מוסיקלי חף מדציבלים, בעלי קווי מתאר עדינים, שעוצמתם בכנותם, גם בצליל המענג.

ביג דיל – Chair

Big Deal Lights Out

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות