מנגן עם תלמידי רימון ומוריו

קורט רוזנווינקל Kurt Rosenwinkel

שבוע סדנאות הג'אז ע"ש עוז מוזס
4.5/5

במציאות שבה כל קול חדש הוא כוכב ריאליטי – אין שום סיכוי לעילויי המוסיקה האחרת, האלטרנטיבית, הג'אזית. טירוף הרייטינג יהרוג את הגאונים, אלא אם הם יחזרו בעוד מספר שנים מארה"ב עם קבלות.
בית ספר רימון למוסיקה הביא לקונצרט השנתי שלו את אחד מענקי גיטרת הג'אז של ימינו למפגש של שבוע (סדנאות, הופעות) עם תלמידיו ומוריו. צ'ופר אמיתי. קוראים לו קורט רוזנוינקל, גיטריסט ג'אז בן 42, פנומן, בעל יכולת אלתור מופלאה. רוזנוינקל?, בטח אתם מרימים גבה, מי זה רוזנוינקל?
שמעתי אותו בפסטיבל ג'אז בים האדום 2009. בג'אז העכשווי, קורט רוזנוינקל יותר מאשר יוצר-כותב, הוא גיטריסט מחונן. הצלילים האטרקטיביים, שיוצאים מהגיטרה שלו, הם התמזגות של כמה ענקים – פט מת'יני, ג'ון אברקרומבי, ג'ון סקופילד, ביל פריזל. הוא נמנה עם קבוצת גיטריסטים שמציגים עושר במלודיות בהרמוניות, מהלכים יוצאי דופן, מוסיקה שמגיעה ממקומות מאוד אישיים. לראשונה הבנתי, כי נחשף כאן עילוי גיטרה אחרי ששמעתי את Enemies of Energy.
רוזנוינקל הוציא עד היום 10 דיסקים, בצד נגינה בעשרות אחרים. הוא משתף פעולה עם כוכבים בני דורו כמו ג`ושוע רדמן ובראד מלדאו. בצעירותו ניגן עם גארי ברטון, פול מושן ועוד.
מנגן מורכב מאוד, אבל בלי לפזר דימוי של אלהי הגיטרות, בלי מניירות. הוא מנגן חכם, מתוחכם, דימיון רב, השימוש במה שנקרא "התו הכחול", ההרמוניה בנגינה הכמו פסנתרנית. הטכניקה, הפרייזינג הנפלא.
אנחנו בתיאטרון גבעתיים, ערב סיום סדנאות הג'אז בהן השתתף קורט רוזנוינקל. הוא מצטרף לשני הרכבים – אנסמבל Hot Jazz הייצוגי של תלמידי רימון בהדרכתו של אילן סאלם, ובחלק השני – עם נגנים מצוות מורי רימון. נדמה לי, שהוא לא העניק לחלקם מחמאות סרק. שחר אלנתן בגיטרה – בדרך להגיע למקומות האלה, שפותחים דרך לפסגה. אני גם רושם את השם – גדי להבי בפסנתר. הם ניגנו טלוניוס מונק, יצירות מקוריות של רוזנווינקל, ובחלק השני של המורים באד פאוול וגם קטע של דני זמיר "54". מחיאות כפיים לערבים מסוג זה, שלמרבה הצער – איש מערוץ הטלוויזיה שנושק לתיאטרון גבעתיים לא שמע עליו. גם לא ירצה לשמוע. גם לא יגיע.

חלק ראשון : קורט רוזנוינקל עם אנסמבל Hot Jazz הייצוגי של תלמידי רימון בהדרכתו של אילן סאלם. קורט רוזנוינקל – גיטרה, ניר אלון בס, עופרי נחמיה – תופים, גדי להבי – פסנתר, שחר אלנתן – גיטרה, הלל סאלם – חחצוצרה.
חלק שני :קורט רוזנוינקל עם מורי רימון. קורט רוזנווינקל – גיטרה, ,גיל לדין – תופים, קטיה תובול – פסנתר,, סיימון סטאר – קונרטבס, דניאל זמיר – סקסופון

צילום: מרגלית חרסונסקי

קורט רוזנוינקל Kurt Rosenwinkel עפ תלמידי רימון ומוריו

Kurt Rosenwinkel Oz Moses Memorial Workshops 2012

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות