עיון ביקורת

Emeli Sandé אמילי סאנדיי, Our Version of Events גרסתנו לארועים (הליקון, פברואר 2012)

מוסיקה סול ריתם-נ'-בלוז

יש יורשות לויטני יוסטון? שאלו אותי השבוע, כמה ימים אחרי מותה. אמרתי משהו כמו "ויטני יוסטון יש אחת". אחרי ששמעתי את האלבום החדש של אמילי סאנדיי, אני חוזר בי. כלומר – יש יותר מאחת. לא בדיוק יוסטון אבל בטח מתקרבת. לא אגזים אם אומר שהתגלית הזו דווקא נותנת פייט רציני לאדל (ואגב, שמה הראשון של סאנדה הוא … אדל)
אחרי שיר הטריפ-הופ-דראם-אנד-באס ההיפנוטי Heaven בפתיחה, אנחנו מקבלים את הדיווה לעתיד. קודם כל – קול Soul גבוה, מתכוון. מכוונן משהו. מביע עוצמות כמו סייסמוגרף תחושתי. שומעים גוספל'ס, הגם שאמלי לא ממש מגיעה מהכנסיה האמריקנית: היא סינגר-סונגרייטר שכתבה לאחרים (לאלישה קיז) סקוטית, (אב מזמביה, אם – מקמבריה, מחוז בצפון מערב לונדון) חנונית. למדה באוניברסיטה גלזגו שש שנות רופאה, התמחות במוח האדם. במוסיקה אצל אמלי זה לא המוח – זה הלב.
"I can’t buy your love, don’t even want to try / Sometimes the truth won’t make you happy"
"לא יכולה לקנות את אהבתך, גם לא רוצה לנסות/לעיתים האמת לא תעשה אותך מאושר", שרה אמלי סנדה בטון סול מיוסיק מדהים ב – My Kind of Love. היא נמצאת חזק בתוך גוספל מיוסיק.
יש עוד כמה ביצועים חזקים שמעידים על המסעירה הזו. קחו את Clown, הקשיבו מטה, החמישי בדיסק, גם  Read All About It – השיר שמסיים – איזה ביצוע ובליווי פסנתר בלבד.
Great Voice. זה הטון של הזמרת. זה גם הטון של היוצרת. ארבעה עשר שירים, אהבה, שברונה, גילוייה. הטקסטים טובים, אפילו נבונים. שירי פופ מלודיים להפליא, חלקם בלדות עם נגיעות אקוסטיות יפות. אז גם אם נדמה לכם ששמעתם לא מעט זמרות בסגנון הזה – עדיין לא שמעתם את אמילי סאנדיי.

Emeli Sandé Our Version of Events
דירוג:
וידיאו:
Heaven
שתף דף זהBookmark and Share

One thought on “Our Version of Events גרסתנו לארועים

  1. מרגשת .אי אפשר לא להתרגש להצטמרר איזה קול איזה ביצועים השפעות אמריקאיות חזקות .
    (יוסף סיטבון, אילת)(13/11/2012)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *