להיות אחרת

צילי ינקו

מילים ולחן: צילי ינקו עיבוד והפקה מוסיקלית: עופר אשד וצילי ינקו
4/5

צילי ינקו מספרת על אהבה שנמוגה. מתחילה גבוה במטפורה – "טיפסתי על הרים ירוקים גבוהים עם סוסים של פרא" (חופשיה ומאושרת, ללא רסן ועכבות) ומסיימת באנטי קליימקס – אין אהבה, והיא כבר לא שם. לא הרים ולא סוסים. יש סיפור, יש תחושה, יש מנגינה, יש טון נוגה-מלנכולי, שמנסה לשגר צער וגם הזדככות. עיבוד הגיטרות מעלה את השיר אל דרך המיינסטרים הפולק רוקית. מנגינה שמצליחה לחבור לסיפור האישי, קול משתוקק מתכוון.
אחרי הסטאז' אצל שלמה ארצי, הימור על The Voice, צילי ינקו נחושה להצליח במסלול עצמאי. משיר אחד – לא ברור עדיין מה "הסיפור שלה". הבלדה מציבה אותה על קצה המסלול הנכון. עדיין לא מעידה על משהו אולטימטיבי. או – אם להשתמש במטפורה של צילי – היא ראויה לעלות על סוס מנצח ולהמשיך לדהור הלאה, תחושה של מי שאוזנו עושה קילומטרז' לא קטן של שירים. לצילי ינקו מגיע לעלות, גם בלי שאיזה מנטור ילחץ על כפתור ויסתובב.

אתמול טיפסתי על הרים ירוקים גבוהים, עם סוסים של פרא/ ולא הרגשתי את השמש מביטה עלי ואת עורי צורבת/ אני לא אבחין במילים של אהבה/גם אם חרש חרש הן יילחשו אל תוך אוזני אני פשוט אקפא/ אני כבר לא זוכרת / איך להיות אחרת / תגיד לי, איך להיות אחרת ?
ימים חולפים כמו רגע ואני עוד כאן , כמו תמיד נשארת/ ראיתי אנשים שמדברים על פיתולי הזמן , זה היה בסרט/ איך תרגיש אם אציץ לך למחשבות, בכישוף של רגע/ אולי לשם שינוי אני זאת שאכאיב לך / אם אני זוכרת/ איך להיות אחרת
נדמה שזה נגמר ,זה כבר לא נסתר/ אין כאן אהבה/ הנה אני נזכרת / אני אחרת

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות