סולן "הקופים" הלך לעולמו

דייבי ג'ונס

0/5

החסרתי פעימה. דייבי ג'ונס Davy Jones, אליל נעורים, משוברי הלבבות של הסיקטיז, איש להקת הקופים, חלק מפס הקול של נעורינו – מת מהתקף לב בביתו שבפלורידה. הוא היה בן 66שלושת עמיתיו ללהקה מיקי דולנז, פיטר טורק, מייק נסמית' הוציאו כל אחד הודעה אישית על מות חברם. דולנז אמר עליו: "הוא היה כאח בשבילי. נפער חור בליבי"
ג'ונס קיבל את ההתקף בשעה שהיה עסוק עם בטיפול בסוסי המירוץ שבבעלותו. הוא נולד במנצ'סטר, אנגליה. למעשה היה החבר הבריטי היחד בלהקת הקופים, מי שגם הפך למושא ההערצה של בני עשרה. המנקיז The Monkees במשך שתי עונות בסדרה קומית בפריים טיים של רשת ה – NBC בין השנים 1966 ל-1968. הסדרה הושפעה מהסרט A Hard Day's Night של הביטלס. ג'ונס היה הקול הראשי באחד הלהיטים הגדולים של הסיקסטיז Daydream Believer, לצד להיטים בלתי נשכחים כ – Last Train to Clarksville ו – I'm a Believer. את הקריירה החל בגיל 11 בסדרת הסבון הטלוויזיונית Coronation Street לפני שקיבל תפקיד ארטפול דודג'ר ב"אוליבר", המחזמר שהועלה בווסט אנד.
אבל המפנה המשמעותי התרחש אחרי שענה על מודעה שהזמינה לאודישנים לסדרה חדשה על על הרפקאות של 4 חבר'ה, אנשי להקת רוק בנוסח הביטלס שנקראו The Monkees. שנים מחברי הלהקה , נסמית' וטורק היו מוסקיאים שכבר צברו שעות הופעה, בעוד ג'ונס ודולנז היו בעיקר שחקנים שערבו גם מוסיקה בקריירה שלהם. אבל הכימיה ביניהם, כפי שהעיד ג'ונס בזמנו – היא שאיחדה אותם להרכב אחד לצורך הסדרה הטלוויזיונית.
להיטם הראשון של המאנקיז נקרא Last Train to Clarksville.הלהקה שיתפה פעולה בתחילת דרכה עם כמה מגדולי הכותבים במוסיקת הפופ האמרקינית דאז כמו ניל דאיימונד, קרול קינג, גלן קמבל והאל בליין. הפופולריות של ההרכב צמחה בשילוב של המרכיב הטלוויזיוני והלהיטים והביאה לצמיחת תעשיה של מוצרים מסחריים שמותגו על שמה כמו צעצועים, בובות, משחקים.  התפרקות הלהקה החלה אחרי האלבום החמישי. היא הפכה לטריו ללא טורק, וגם הוציאה אלבום כצמד אחרי פרישתו של נסמית' ב-1969. הלהקה התאחדה לרגל 20 שנה להקמתה ב-1986, ואף יצאה לסיבוב הופעות כשלישייה (ג'ונס, טורק, דולנז) האלבום האיחוד האחרון Justus יצא ב-1996 יחד עם ספיישל טלוויזיוני על הלהקה. סיבוב הופעות נוסף נערך בשנה שעבר לרגל 45 שנה ללהקה ללא נסמית'.
דייבי ג'ונס ניסה קריירת סולו, הוריד הילוך, השתלב פה ושם בסיטקומים בטלוויזיה, אבל התמקד בעיקר באהבתו הגדולה – סוסי מירוץ, שמילאה אותו עד ימיו האחרונים. ג'ונס השאיר אישה (נישואיו השלישיים) וארבע בנות מנישואיו הקודמים.

על אוסף הלהיטים של הקופים The Monkees

Daydream Believer

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות