ריקי-גל-מתי-כספי

לא ידעתי שתלכי ממני

מתי כספי ריקי גל

מילים: אהוד מנור לחן, עיבוד והפקה מוסיקלית: מתי כספי
5/5

מי אינו אוהב רטרו? שיקום. אף אחד לא קם? בטח שלא. רטרו היום זה סולד אאוט. רטרו מחניף. רטרו הוא חבל הצלה לקלאסיקה. תפסיקו לבלבל ת'מוח עם שירים חדשים. מה שהיה הוא שיהיה. הישן הוא הטוב. הישן והטוב. מתי כספי את ריקי גל לא היו צריכים כנראה מפיק גאון כדי להבין שהקהל אוהב את הישן והמוכר שאינו מתיישן. 25 שנה שעברו מאז "מה זאת אהבה" רק הגבירו את האהבה.
אהבה: אני מתאהב בצליל החדש הפאנקיי, בסולו גיטרה א-לה גרי מור של יאיר מיכאלי. והנה: מתי כספי וריקי גל מתרגשים מחדש באחד משירי האהבה האולטימטיביים של מנור את כספי. העיבוד הרחיב היריעה, הוסיף לו נפח משדרג בהחלט, וכמובן – העוצמות הדרמטיות חדשות של ריקי גל שמטעינה את השיר בביצוע טורבו. חדש מפני ישן תוציאו? בביצוע הזה – תוציאו גם תוציאו. חוץ מזה: מה רע בלהתרפק על איכות?

לא חלמתי שתלך ממני/ בלי לומר מילה בלי להזהיר/ לא חלמתי שפתאום יכני/ רעם שכזה ביום בהיר/ ואני תמיד תמיד חשבתי/ שמאושרים כמונו אין/ ובדמיוני לראות אהבתי/ איך ביחד נזדקן/ קול קורא הלילה/ אין עונה הלילה/ ואת עצמי איך אני שונאת/ איך שאשתנה / בשבילך

את היית דבר כל כך בטוח/ כמו קפה בבוקר כמו שינה/ לא הייתי לצדך בטוח/ לא פיתחתי דרך הגנה
ואולי את עוד מעט חוזרת/ רק הלכת לקנות כמה דברים/ ונלך לראות ביחד סרט/ או נחליט שנשארים

קול קורא הלילה/ אין עונה הלילה/ ואת עצמי/ איך אני שונא/ת/ איך שאשתנה/ בשבילך

ואני תמיד תמיד חשבתי/ שמאושרים כמונו אין/ ובדמיוני לראות אהבתי/ איך ביחד נזדקן

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. מה זה הדבר הזה? ריח חריף של מסחרה מחופפת עולה מהמוצר הנורא הזה. הרי השיר הזה הוא אחת מפסגות המוסיקה הישראלית לדורותיה. הביצוע ההוא מלפני 35 שנה עדיין לא איבד ( וגם לא יאבד, תאמינו לי ) את ליחו. מה אצה להם הדרך לשני המוכשרים-באמת הללו לנסות ולשחזר את יצירת המופת הזאת? הכל צעקני, לא ממוקד, ממש חפיפי, למרות הנגינה המקצועית. אם כבר לבצע את זה, אז רק עם עיבוד חדשני של ממש. הרי המקור מושלם כל כך. מתי כספי איבד את האמון בעצמו כמעבד מוביל. במקום זה קיבלנו מנהל מוסיקלי של תוכנית בערוץ הראשון של פעם. אוי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות