המנהל האמנותי החדש של פסטיבל ג'אז בים האדום

אלי דג'יברי

ראיון
0/5

חתולה קופצת על המקרופון ולועסת את ידי… ראיון עם נגן סקסופון מופלא בביתו החדש בחולון. אחרי שעזבנו, חשבנו מי מאכיל אותה (את החתולה) כשאלי דג'יברי יוצא למסעותיו. בקרוב זה יקרה. בסיום הסיבוב האירופאי שלו הוא יגיע לזאפה (7.4) עם ארון גולדברג (פסנתר), רובן רוג'רס (בס), עופרי נחמיה (תופים) שלושה חודשים אחר כך הוא יהיה באילת , פסטביל ג'אז בים האדום. חולק את ניהולו האומנותי של הפסטיבל עם דובי לנץ.
הם החליפו את אבישי כהן. דג'ברי מדבר על התפקיד בעיניים נוצצות. מבחינתו, מאז שהוא זוכר את עצמו, הפסטיבל באילת הוא מקדש ג'אז. הזכרתי לו שבגיל 17, הוזמנו כמה נערים לבחינות בבית ליסין בתל-אביב כדי להיבחר לנגן בג'אם סאשנים באילת. ישבתי אז ליד דני גוטפריד, המנהל האומנותי של הפסטיבל. בסוף האודשנים, לחשתי על אוזנו של גוטפריד. שמת לב לסקסופוניסט הזה? גוטפריד שם. זו הייתה ההתחלה.
עכשיו, בדירה בחולון, אחרי שאלתר לכבודי את Take the A train של דיוק אלינגטון, אני מספר לו את הסיפור. צחוק הגורל: אלי דג'יברי, הנער העילוי, שהגיע לאילת לבמת הג'אם סאשנים, הוא יורשו של המנהל האומנותי האגדי של פסטיבל הג'אז באילת. 16 שנות קריירה, לימודים בברקלי (סיום בהצטיינות – 1999) במסגרתם זכה לנגן עם ענקי ג'אז כרון קרטרבני גולסון, ג'ימי היט, הזמנה להצטרף להרכב של הרבי הנקוק, הקמת ההרכב הראשון בניו-יורק (2002), חמישייה, שכלל כמה מטובי המוסיקאים בסצינת הג'אז העולמית: קורט רוזנווינקל, ארון גולדברג, בן סטריט וג'ף באלרד, שהופיעו באופן קבוע במועדוני הג'אז הנחשבים ביותר בניו-יורק. באותה שנה הצטרף דג'יברי אל המתופף האגדי אל פוסטר ולהקתו, והפך חלק בלתי נפרד ברביעיית אל פוסטר.
לדג'יברי חמישה אלבומים, שיתופי פעולה מוסיקאליים עם גדולי סצנת הג'אז העולמית.  חי כיום על קו חולון-ניו-יורק – עולם מגיע רחוק. יגיע רחוק יותר.

אלי דג'יברי – ראיון

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות