איך זה מוזר ש

ויקי גורדון

מילים, לחן, עיבוד והפקה מוסיקלית: ויקי גורדון
4.5/5

אל תגידו – ויקי גורדון מי? תקשיבו. אחר כך תגידו. אני מחפש זמרות רוק לא כדי לשמש להם מפיק או אמרגן או מנטור, אלא כדי להרגיע את עצמי, שיש עוד מהזן הזה בארץ המיינסטרים, שעסוקה רוב הזמן בלמחזר.
רוק פמיניסטי טוב. דרישה מוגזמת? לויקי גורדון יש עניינים עם העזר. מונעת מיצר נקמנות, מקשר נוירוטי ונרקסיסטי ביחסים עמו. מבחינתה, זה הגיע עד טירוף. השיר מסתיים במשפט לא שגרתי: "מתוך סערה / איך הסתובבתי חזרה/ תראה אותי נציב של מלח/ מזיל דמעות מתוקות"
על הדימוי הזה אינני מוכן לעבור לסדר היום: על פי הסיפור התנ"כי – כאשר חירב ה' את סדום ועמורה בשל חטאיהם, חנן את לוט ומשפחתו, ושלח אליהם שני מלאכים, שהזהירו אותם מפני הפורענות והוציאו אותם מהערים. המלאכים גם הפצירו בלוט (ובמשתמע, בכל משפחתו) להזדרז במנוסתם, ותוך ציווי הזירוז גם הורו לו שלא להביט אחור. אלא מה: אשתו של לוט הייתה פונה תכופות בשעת הבריחה לצד העיר, תאבה לדעת, מה מתרחש מסביב לה, על אף האיסור, שאסר האל, ולפיכך הפכה לנציב מלח.
ויקי גורדון אכן משתמשת בסיפור התנ"כי בקונטקסט של הנענשת-מתייסרת, אבל "הדמעות המתוקות" מעידות כי רוצה לחזור לקשר החולני שהיה לה, מעין מלכודת דבש.
מתחילה כמעט בלחש, החיבור לגיטרות הרוק החשמליות מאיץ את המונולג הדרמטי שנישא על מלודיה מצוינת. ויקי מפעילה קול נחוש קשוח ונרגן שמתעדן במקום הנכון. רוקרית שיודעת להפוך את הטקסט שהיא שרה לעוצמתי אבל יודעת גם לעדן.

להחזיק אותך על אש קטנה/ אם לא אני אז גם לא אף אחת אחרת/ להשאיר אותך שם בפינה/ אולי אהיה פחות דרוכה ומתייסרת/ כבר לא רוצה אותך, / אבל רוצה לדעת/ שבלעדי חייך הם ריקים / כי מה עוד יש לך/ חוץ ממה שהייתי-
בשבילך
איך זה מוזר ש/ אתה מאושר כש/ היית אמור להתאבל, להתבלבל, לרוץ אלי,/ להתחנן שכבר אחזור/ לא ששכחתי-/ זאת אני אני שהלכתי/ ונשבעתי שלעולם, לעולם לא אביט שוב
לאחור
היו ימים שהתפללתי רק/ שיגמר כבר הסיוט הזה שלנו/ שיכה בנו איזה ברק/ שנעצור את הטירוף אליו נקלענו/ ברגע של אמת- בחרתי בשביל שנינו/ רק לא חשבתי מה יקרה מחר כשאשאר לבד
איך שארצה לשמור אותך ליד
איך זה מוזר ש…
מתוך סערה / איך הסתובבתי חזרה/ תראה אותי נציב של מלח/ מזיל דמעות מתוקות

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות