אושר אקספרס

שלמה ארצי

הד ארצי
4.5/5

למעריציו – האלבום הזה לא היה "אושר אקספרס". פטריק סבג, המפיק המוסיקלי, מספר כי במהלך העשייה הארוכה היו מהפכים, שירים התחלפו, לפעמים נעלמו, כמעט הכל השתנה, רק שם האלבום נותר – "אושר אקספרס".
אחרי תריסר שירים, אתה מבין כי ליווית את שלמה ארצי בעוד מסע של חיפוש האוצר הזה, שנקרא אושר (לעומת "אושר אקספרס" ששייך לימים אחרים, משהו בסביבות הסיקסטיז). מבחינתו –  טוב שממשיכים לחפש אותו, להתייסר בדרך אליו, לפחוד מהכל, גם מהפחד, אחרת איך היו נולדים שירים חדשים.
יש אולי בכל זאת איזה אושר אישי: האלבום עצמו שיצא אחרי הריון קשה, וגם צפירת ארגעה לאוהביו שביקשו – רק שלא ישתנה לנו.
שלמה ארצי לא השתנה לכם. יש פה יותר מחמישה שירים, שיגיעו לעונת ההופעות הקרובה, מחניפים כשאר להיטיו הגדולים – בלי או עם הדואטים. סביר להניח שלא רק אריק אינשטיין (ששר איתו "חוזרים הביתה") לא יגיע. גם אברהם טל, דוד טסה, אמיר דדון (שקולו היפה נמצא כמעט בכל שיר) לא יגיעו, אלא אם כן מתוכננת השקה רבת משתתפים.
ארצי בהחלט הפתיע בשיתופי הפעולה. למה היה זקוק לגיבוי של זמרים? האם אין האחד  מספיק טוב מן השניים? זה בולט במיוחד ב"אלהיי", שיר שעוסק בחוסר השלמות בעולם הזה, אף מתקומם נגד הבורא. עיקר הביצוע בו הוא של אברהם טל – שירה גבוהה, תפילתית,  שמפקיעה את השיר מחלקתו של ארצי, שמצטרף בבית האחרון בקול נמוך ומדגיש את הניגוד היפה בין המנעדים. ארצי מעיד, כי לא היה לו ספק, שהשיר הזה מיועד לטל. אם מדובר בדואטים, שירתו של דודו טסה מוסיפה גוון משלים לארצי בל"לתת ולקחת". מצד אחר, יש לו, לשלמה ארצי, מונולוג מדובר ב"פלורידה" – שיר על סביבתו. מספר תודעתו הזורמת, שחוברת לפראזה מוסיקלית במבנה מוסיקלי יפה. 
ארצי חובר לאקטואליה: "קיץ בארץ לוּ" – ניסיון לספר על קיץ של מחאה מקומית. גם כאן הקצב והתזמור אינם מורידים אותך ממסלול המסע הטיפוסי של ארצי אל האושר.
דיסק עשיר צליל. סיעור ראשים מוסיקליים שמדברים ביניהם – פטריק סבג, בן ארצי, שלמה ארצי עצמו וגם – בשירים מסויימים – גיא בוקאטי, דוד טסה וניר מימון וגם אבי סינגולדה. ההדגשים על העיבודים והפקת הסאונד משדרגים למאזין – ממקצבים ברזילאים ועד נגיעות אתניות שלוקחות עד הראיי האלז'ראי. וגם קצת קצפת "צרפתית" בצלילי האקורדיון.
אלה בעיקר קישוטים, כי הסולם העיקרי נשאר של הרומנטיקן הזה, ששר בערגה ובטון מתגעגע ומתאהב מחדש "נדבר מהלב", "לא מוותר על החלום שלי", "אומץ", "מת להגיד לך", שנשמע הכי ארציי שאפשר, כמו נכתב לפני עשרים שנה, בקצבים טיפוסיים, במלודיות לוטפות ובמהלכים הרמוניים, שלוקחים אל כביש החוף המוביל אל האמפיתיאטרון הרומאי, שם ימשיך לתנות את אהבותיו עם קהליו, מחפש אישור מחודש לאהבתם. "מתאמן מול ירח שמן" במקצב ואלס.  מה שנקרא: קלאסי שלמה ארצי. יש עוד דבר כזה בחדש שלו, למי שחשש שהוא ישתנה לו. 

רשימת שירים: 1. חוזרים הביתה עם אריק איינשטיין 2. כל יום 3. לתת ולקחת עם דודו טסה 4.נדבר מהלב 5. אלוהי עם אברהם טל 6. לא מוותר על החלום שלי 7. אומץ 8. פלורידה 9. מת להגיד לך 10. קיץ בארץ לו 11. אושר אקספרס 12. שלא יייעלמו הדברים היפים.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

 1. "אושר אקספרס" – גרסת האפליקציה!

  במקביל להוצאת האלבום בדרכים המסורתיות, השיקה חברת אנ.אמ.סי את האלבום בגרסת אפליקציה סלולארית מיוחדת, הכוללת בתוכה, את כל שירי האלבום החדש, קליפים, עדכונים שוטפים על הופעות, חיבור ישיר לעמוד הפייסבוק של שלמה ארצי, גלריית תמונות, דיסקוגרפיה מלאה וקיר מעריצים בו יוכלו הגולשים לשתף אחרים, להגיב ולכתוב.

  האפליקציה מאפשרת תקשורת מיידית ודו-כיוונית עם הקהל, שמקבל עדכונים, התפתחויות וחדשות בזמן אמת.

  האפליקציה פותחה על ידי חברת MobiAppi (www.mobiappi.com), המתמחה בתחום אפליקציות לטלפונים חכמים.

  בתוך שעה מהשקת האפליקציה החדשה של שלמה ארצי, טיפסה האפליקציה למקום השני באפליקציות המוסיקה ב AppStore של חברת אפל.

  להורדת האפליקצייה: http://alturl.com/9h8rn

  אפליקציית "אושר אקספרס" מצטרפת למשפחת אפליקציות הבידור האינטראקטיביות של חברת MobiAppi: הדג נחש, קובי אפללו, רמי ורד, גד אלבז, שי360 ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות