עם ענת כהן ועומרי מור

סטפנו בולאני "פגישה בשניים"

ג'אז במשכן
4.5/5

הפסנתרן סטפנו בולאני בא למשכן לאומנויות הבמה לבלות. הוא הזמין שני נגנים ישראלים נפלאים, שהבינו כי הוא בא לבלות, אז גם להם מותר.הלכו דאחקות, בדיחות, צחוקים. וגם ניגנו. ניגנו יפה. וירטואוזי. קליל, מוקפץ וחם. גם מייינסטרים ג'אז צריכים לדעת לעשות. את הטריו האיטלקי- ישראלי הזה הייתי שולח מחר בבוקר להקיף את העולם. יש כאן שאו.יש כאן הצגה.
עומרי מור, הפסנתרן החדש של אבישי כהן טריו, שניגן דואטים עם בולאני בשני פסנתרים כבר נתן את הסכמתו. (לי – אישית) השניים לא ניגנו מעולם, אבל ברבע שעה של חזרות ערב המופע במשכן, הם הגיען למסקנה שמנטאלית ומוסיקלית הם מנגנים כבר שנים ביחד. סטפנו ועומרי רצו" על הפסנתרים, שלפו את כל המיומנויות שלהם כדי להצליב אלתורים במגע ובהומור, ובקלילות לא תאומן. זה בחזרה של רבע שעה?
ענת כהן על הקלרניט היא מבחינתי כוכבת הערב. הצליל שהיא הוציאה מהכלי, האלתור הנפלא, המלודיות – הם פרק שצריך להירשם בתולדות קלרניט הג'אז.
נו, ובולאני. איטלקי אוהב חיים ומוסיקה, אורח קבוע בסדרת ג'אז במשכן. ב-2006 החל הרומן הופיע בהרכב השלישייה שלו. ב-2008 הוא ניגן עם החצוצרן המהולל אנריקו ראבה, בן ארצו. ב-2009 הוא הראה לנו איך הוא חובר לסאשה ארגוב בערב שהוקדש למלחין הישראלי, וב-2011 הוא התיישב לפסנתר לנגן גרסאות לשירי פופ ורוק. והנה הפעם – גיוון שכזה דואטים עם קלרינט ופסנתר ברפרטואר אמריקני-איטלקי-ברזילאי-ישראלי.
בשלב מסויים במהלך הדואט עם עומרי מור, החלו השניים לדפוק על הפסנתרים כמו הפכו לבטוקדה ברזילאית. התיישבו זה לצד זה למגינת ארבע ידיים. הייתי אומר שהופתעתי לגלות את ה"בדרן" שבעומרי מור (שחבר לבדרן שבבולאני) לא רק מפני שלא הכרתי את הצד הזה באישיותו ה"רצינית", אלא מפני שאני לא מצפה מפסנתרן ג'אז ישראלי להגיע בערב הראשון שלו עם ענק ג'אז איטלקי לאינטרקציה כזו. בשביל זה אתה חייב ל מיומן מאוד, מקצוען מאוד וגם בעל ביטחון, חוש הומור, כל התכונות שיש לסטפאנו בולאני.
טיפ חינם: כל אמרגן בעל חושים טובים היה מחתים אותם כבר בעת כתיבת שורות אלו ומצרף גם את ענת כהן.

First set:
1) Anema a core solo Piano Stefano
2) Loro. Anat- Stefano dou
3) Doce de coco. Anat-Stefano Dou
4) The Sheik of araby Anat-Stefano Dou
5) The peacockes. Anat-Stefano Dou
6)Anat-Stefano Dou
השמלה הסגולה
7) Um a Zero Anat-Stefano dou

Second set:
1) On green dolphin street Omri- Stefano dou
2) Anthropology Omri- Stefano dou
3) Smoke gets in your eyes Omri- Stefano dou
4) Caravan Solo piano Omri Mor.
5) Autumn leaves /African Groove  Omri- Stefano dou
6) Blues Connotation Omri-Stefano-Anat in trio

Encore:
Te Voglio bene assaje Solo piano Stefano
A Ra. Omri-Stefano-Anat in trio

סטפאנו בולאני ענת כהן – קטעים מההופעה
בולאני, ענת כהן ועומרי מור – ההדרן
סטפנו בולאני ועומרי מור – דואט פסנתרים

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות