טסקיגי Tuskegee

ליונל ריצ'י Lionel Richie

הליקון
4/5

דמיינו את הסיטואציה הזו: כותב מבקר הרולינג סטון: אתם נכנסים לבר בנשוויל ורואים את ליונל ריצ'י שר להיטי ריתם נ' בלוז עם חבורה של זמרי קאונטרי. איך הגיע לזה? תביטו בשתפי"ם בדיסק.  פשוט מדריכים את הדמיון.
תשאלו כל אחד מ-12 אלף תושבי העיירה הקטנה טסקיגי באלבמה, מי האיש הכי מפורסם שיצא מקרבה –  והם לא יהססו. ליונל ריצ'י משיב להם כגמולם. הוא קרא את שמו של האלבום על שמה של העיירה בה נולד. ההשפעות הרבות עליו הגיעו מהאזור הזה. הוא ספג גוספל, ריתם אנד בלוז, סול, קאונטרי. 14 שירי האלבום הזה, שבו ריצ'י מארח שורה של זמרים חושף קשת ההשפעות, שירים שרובם הפכו המנונים מצדיעים למגוון ההשפעות באמצעות דואטים.
ריצ' י התחיל כזמר Funk בלהקת הקומדורוס, אבל לימים עלה על מסלול מיינסטרים של בלדות פופ גם במסגרת הלהקה (Sail On, Easy) שביסס את מעמדו ככוכב-על אמריקאי. האלבום הזה שחובק 30 שנות שירה. ריצ'י שיתף זמרים בעלי אוריינטציה פופ קאונטריית כשניה טוויין, קני רוג'רס, וילי נלסון, פיקסי לו וג'ניפר נטלס, כדי להציג את עצמו כנציג מובהק של הפופ האמריקני על ז'אנריו האהובים.
לא שהאלבום הזה יחדש משהו לגבי ריצ'י, כל השירים כאן מוכרים מאוד. אבל מעטה הנוסטלגיה מוכפל בזכות הביצועים המשותפים: Hello עם ג'ניפר נטלס. Sail on עם זמרת הפופ- קאונטרי ממוצא שוודי – Jill Johnson, הבלדה המופלאה Endless Love, שריצ'י שר בזמנו עם דיאנה רוס – הפעם עם שניה טוויין. היילייטס: Dancing on the Ceiling עם להקת הקאונטרי ראסקל פלאטס, Lady עם קני רוג'רס, Easy עם וילי נלסון. לקראת סיום – סלסה סוערת של All Night Long , וסוף אפשר לצאת לרחבות. פתיחות כזו כנראה יכולה להתרחש בתעשיית כל האפשרויות האמרקנית.

1. You Are with Blake Shelton
2. Say You, Say Me with Jason Aldean
3. Stuck On You with Darius Rucker
4. Deep River Woman with Little Big Town
5. My Love with Kenny Chesney
6. Dancing On The Ceiling with Rascal Flatts
7. Hello with Jennifer Nettles
8. Sail On with Tim McGraw
9. Endless Love with Shania Twain
10. Just For You with Billy Currington
11. Lady with Kenny Rogers
12. Easy with Willie Nelson
13. All Night Long with Jimmy Buffett
14. Angel with Pixie Lott

 ליונל ריצי – על Tuskegee

Lionel Richie – Tuskegee

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות