נגעת לי בלב

אייל גולן

Play
3.5/5

לב. יש לאייל גולן שיר ללא לב? לב נשבר, לב שבור. כאב לב. נגעת לי בלב. פתחי לי הלב. יש להודות – גם הביאה שמש לחייו. לא רק לב. ואללה.
הרבה לבבות ב – 17 שירים חדשים של גולן. לא תמיד האורך קובע, במיוחד שהשירים ברובם נשמעים כמחזור. איך אומר אחד השירים ("איך הוא אוהב"): "את האמת? – אני מתחיל להתעייף".
לא שאייל גולן אינו רציני. איש רציני מאוד. איש מוסיקה. איש עסקים. הוא שינן היטב את There's No Business Like Show Business . כלומר, אתה בוחר שירים, לחנים, מעבדים ומפיקים בקפידה עם ידיעה כי כל שיר באלבום הוא חלק מקונספט ה – Show Business. זה אומר: סוסים מנצחים אין מחליפים. השגרה היא מוטו. העניין הוא, שאני מתחיל לזהות בחודשים האחרונים (גם ב The Voice) סוסים דומים לאייל גולן. פתאום יש עוד שניים שלושה כאלה אייל גולנים בפוטנציה. מה שאומר – הקול כנראה כבר אינו חזות הכל.
המוסיקה אינה מוסיקה מזרחית. היא פופ קליט. אפילו מוסיקה מעין רוסית ב"שובי ילדונת", היא מקצבים באוריינטציה דרום אמריקנית, שיכולים ללכת לאולם הריקודים לעם. פופ ים תיכוני אפ טמפו ורומבה פלמנקו למסיבה ולעינתוז. סלואו טמפו לאהבה השבורה. ניחוח אתני – משדרג. "לחן יווני" ("כשאת איתו") – ימנף. (מי אוסף התמלוגים?) מילים – להיזהר ולהשמר ממקוריות.
ב"לבדי" צליל הגיטרה – כולו מחווה לימים שיוונית עשתה עלייה, התגיירה והפכה למזרחית נפוצה. מילים? "עברתי דרך החיים", "פצעוני חברים" "על הרגעים הכי קשים מעולם לא סיפרתי". משהו אוטוביוגרפי? סימפטיה לאיש המצליח אבל הדואב, הגבר-ילד הסובל של אמא, ששם מבטחו באלהים? אבל זה חריג כמעט יחיד: ברוב השירים האהובה היפה וההורסת ממשיכה לייצר רשימת מילים קבועה. תוסיפו ללב: "דמעות", "מתאהב", "ילדונת", "חולם". "אושר". וגם: תודה למלך מלכי החיים, מנגינה שתחזק את האמונה.
ואם כבר יש סיפור – "דז'ה וו" (כשהיא באה לאסוף את הילדים) הוא נשמע לא כמו שיר, אלא כיומן ארועים.
אייל גולן עסוק בייצור מוסיקה במקום להתחיל ליצור מוסיקה. יחי הבדל קטן.
והערה לשונית לסיום: ב"נגעת לי בלב" שר גולן: "אני זוכר את הרגע הראשון שראינו אחד את השנייה מרחוק". אחד את השנייה? אנחנו אמנם לא בשיעור לשון, אבל זה נשמע רע.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

9 תגובות

  1. מבקר יקר אולי אתה פשוט לא מבין הטקסט מותאם לאייל אבל לא הוא כותב את השירים הוא בוחר אותם עצם העובדה שאנשים יתחברו אליו לכן האמירה ילד -גבר סובל של אמא היא לא רלוונטית לדעתי

  2. דיסק ענק !!! מה אתם מקשקשים ?? צריך לשמוע את השירים כדי לאהוב אותם ולא בהאזנה ראשונה ! לאייל גולן יש קול אלוהיי אדיר לא היה ולא יהיה זמר עם קול כזה . ומה לעשות האנשים אוהבים את השירים של אייל גולן אז למה לשנות ולחפש מוזיקה אחרת?? ( ראה ערך נינט) זה המוזיקה המזרחית הים תיכונית !! והיא לא יכולה להישמע אחרת תפנימו את זה !!!!!!!! כאילו שבשירים של אביב גפן אין אף פעם אהבות ?? תפסיקו כבר להעביר ביקורות על מוזיקה שאתם לא מכירים ואוהבים . בקיצור אני אהבתי , אחלה דיסק שאפו אייל גולן !

  3. לכל המלינים, הוא היה עדין בביקורת. גם לי כבר נשבר הזה…(הלב) מלבבות שבורים. אף פעם לא הבנתי איך בחתונות שרים על געגועים לאימא ועל לבבות שבורים. בטח בגלל זה יש כל כך הרבה גרושים – כולם חוזרים לאימא ואחר כך מתחתנים שוב, ולזמרים יש עוד המון חתונות חדשות. העיקר שיתנו בכפיים וכולם יהיו שמחים.

  4. מתערב איתך שקבעת זאת עוד לפני ששמעת את האלבום, אתה יודע אתה חלק מהעדר שלא רואה עד כמה המלך עירום. ולעניין עצמו אלבום משעמם של העשור!

  5. אל תדאגו האלבום של ישי לוי כבר נצבע ב5 כוכבים, הרי מדובר בשיתוף פעולה עם עמיר בניון לא?!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות