ההופעה

אלי דג'יברי ורביעייתו

זאפה ת"א
5/5

אלי דג'יברי הגיע להופעות בישראל. משפט מוזר לפתוח רשימה על הופעת ג'אז של נגן שלפני חודש ראיינתי בביתו שבחולון? אבל הרביעייה של אלי דג'יברי ששמעתי בזאפה במוצאי חג הפסח, היא מסוג הרביעיות עליהן אומרים: הגיעה לישראל להופעות.
אגב, דג'יברי והנגנים אכן הגיעו משלושה שבועות של הופעות בחו"ל. לא יודע מה קרה שם, אבל אחרי הערב בזאפה, נדמה לי שההתרגשות שלו מהמסע הזה מוצדקת.
הג'אז ששמענו במועדון ברמת החייל הוא מהסוג האיכותי הנדיר, לא רק וירטואוזיות של נגנים, אלא גם נוכחות, נשמה, הומור, ובעיקר הנאה הדדית. יש הסבורים שג'אז היא מוסיקה טכנית בעיקר. בא אלי דגיברי עם נגניו לומר: עדיין לא שמעתם הכל.
ארון גולדברג בפסנתר – טכניקה גבוהה, יצירתיות, שמחת נגינה. רובן רוג'רס בבס – מי אמר שהכלי הזה אפרורי? רובן רוג'רס הוא איך לומר – זמר בס. עופרי נחמיה – תופים. מי זה הילד הזה? מי זה העילוי הזה? מה זה התיפוף היצירתי הזה, כאילו מדובר במתופף מהרלם עם אלפי שעות תיפוף. עופרי, תגלית של דג'יברי, הוא משהו בסביבות 18. לפי איך שהוא נראה – לא הייתי נותן לו 15. לפי איך שהוא מנגן – אין לו גיל. עופרי מנגן תופים, לא חובט בהם – ברגישות, באינטליגנציה, בהקשבה. עם Feel. רמות של מתופפי על. דג'יברי יכול להתפאר בתואר החדש: "צייד הכשרונות".
אלי דג'יברי – סקסופונים. מה לומר שלא נאמר. הרבי הנקוק (שגילה אותו וצירפו להרכבו) אמר על אלי דג'יברי, שהמוסיקה שלו "שטה לטריטוריות לא מוכרות" . אז הנה, הגענו לעוד טריטוריה. דג'יברי (המנהל האומנותי החדש של פסטיבל ג'אז בים האדום לצד דובי לנץ) מנגן עם הרביעייה הזו, כפי שהוא לא ניגן מעולם. בטנור, בסופרן – מגיע למקומות שאם לא שמעת הערב – לא שמעת. הם ניגנו מכל הבא ליד – מוסיקה מקורית. ורסטילי מאוד, סול-פאנקי, לירי, מסורתי. המון נשמה בנגינה. הדרך של דג'יברי בעשר השנים אחרונות בג'אז היתה פתלתלה ונועזת, ובערב הזה היא מגיעה למיצוי מכל בחינה מלודית והרמונית. בשביל דג'יברי – ג'אז הוא סוג של מסלול של חידושים והפתעות, של התנסויות מאתגרות.
אני רוצה Repeat על הערב. הזה. אלי דג'יברי מחולון הגיע לישראל. גם אם ביתו הוא מבצרו – הוא ימשיך להגיע אליו מהעולם הגדול.
והערה לסיום לתאורן: מה קרה שהשארת את אלי דג'יברי בחושך? הנגן הזה ראוי להרבה אור.

אלי דג'יברי – סקסופונים, ארון גולדברג – פסנתר, רובן רוג'רס – בס, עופרי נחמיה – תופים.

רביעיית אלי דג'יברי בפעולה
אלי דג'יברי – ראיון

Eli Degibri Quartet Live

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות