הצדעה לשירי הלהקה לרגל 45 שנה להקמתה

החלונות הגבוהים

פסטיבל ימי זמר חולון
3/5

בראשית הערב ביקש מפיק התוכנית מהערוץ הראשון מהקהל למחוא כפיים. התוכנית תשודר בטלוויזיה, וראוי שלא רק יראו אלא גם ישמעו קהל. עברנו על הקטע הזה שלוש פעמים, עד שהיינו מוכנים. אם נוסטלגיה – אז עד הסוף.
בסוף הערב אפשר היה לקבוע: "החלונות הגבוהים", הפקת מקור של פסטיבל "ימי זמר" חולון לרגל 45 שנה לשלישייה המיתולוגית, תשודר בצדק בערוץ הראשון. תרצו – הצדעה להפקות המוסיקליות של הערוץ לדורותיהן. אנמי, מיושן עד משעמם, מהסוג השבלוני העבש של זמרים עולים לשיר (בודד, בצמד, בשלישייה) כי ביקשו מהם לשיר, של מנחה קורא טקסט כי נתנו לו טקסט, זמרים עולים בקומבינות וקהל שבא לשיר.
החלונות הגבוהים? לא רק הם הגיעו. "בלדה לעוזב קיבוץ" של "כיף התקווה הטובה" (אלי מגן על הבמה…) "זה קורה" (שמוליק קראוס, אריק לביא) שמור לי חלום – "הטוב, הרע והנערה".
הסתייגויות מהביקורת? הווי.טי.אר. הקרין קטעים נדירים בשחור לבן של השלישייה (אריק איינשטין, שמוליק קראוס וג'וזי כץ) בפריז. וגם שניים שלושה קאברים שהזכירו, כי לפעמים יש רבע הפתעה מוסיקלית בערב מהסוג הזה. ריגושים? בשורה הראשונה ישבה עדות חיה: שמוליק קראוס בכבודו. ג'וזי כץ שלחה ברכה. אריק אינשטיין ראה באותה שעה את הפועל מנצחת את מכבי נתניה.
רשמנו: "יחזקאל" בביצוע  ערן צור, אפרת גוש ואיה כורם – בעיבוד רוק מיוזיקאל, שלמה גרוניך ב"בובה זהבה" וגם הדואט של אפרת גוש וערן צור ("בייבי קר בחוץ"). על רוב האחרים רשמנו "ווי"..
סיכום: הכל בסדר. הפקת מקור יחידה ובלעדית לשירי החלונות הגבוהים של ימי זמר חולון, וטוב שהיא תישאר יחידה ובלעדית ובלתי חוזרת. מי שלא הפסיד את הגחמה הנוסטלגית חסרת ההשראה מוזמן לחפש אותה בערוץ הראשון.
ועוד משהו: על עובדה אחת אי אפשר להתווכח: כמעט כל השירים של "החלונות הגבוהים" הפכו לשירי נצח, חלק בלתי נפרד מהשירון הישראלי. "התשמע קולי" ("זמר נוגה"), "אינך יכולה" , "כל השבוע" ,"זמר נוגה" שמוליק קראוס היה הראשון להחדיר תבניות פופ לזמר העברי, גם כשמדובר בטקסטים פשוטים עד פשטניים – ביניהם כאלה שאריק איינשטיין כתב. 'קראוס עמד מאחורי מהפך תרבותי.  עובדה היא שאחרי כל השנים האלה, השירים של "החלונות הגבוהים" עדיין מככבים בכל הפלייליסטים ברדיו.

משתתפים: מיקה קרני, איה כורם, ירמי קפלן, חמי רודנר, ערן צור, אפרת גוש, דנה ברגר, אלי מגן, קרן הדר, שלמה גרוניך, גלעד שגב, אסף רוט, משה זורמן. ניהול מוסיקלי ופסנתר: עדי רנרט. בס: אלי מגן. כלי הקשה: אסף רוט, גיטרות: ערן ויץ. תופים: ז'אן פול זימריס. עורכת ומפיקה: נעמי אטיאס.
שירים: האהבות שלי (מיקה, ירמי, איה), שוב (חמי ואפרת), אינך יכולה (ירמי ואלי מגן), חייל של שוקולד – דנה וערן, ימי ראשית הקיץ (דנה), הורוסקופ (חמי, גלעד, אלי), איפה אבותינו וכל השבוע – (קרן הדר, אסף רוט ומשה זורמן), אצלי הכל בסדר (מיקה), אז מה (גלעד ומיקה), מה אתי (דנה וירמי), יחזקאל (ערן, אפרת ואיה), אלישבע (אלי ומיקה), נתפייס (מיקה ואיה), בוב זהב (שלמה גרוניך), בלדה לעוזב קיבוץ (חמי, אלי), כמה נעים (קרן, משה,אסף), זה קורה (קרן, מזה, אסף), שמור לך חלום קטן (אפרת), בייבי קר בחוץ (ערן ואפרת), באנו למילואים (גרוניך), ילדה קטנה (חמי, ערן, ירמי), זמר נוגה (כולם)

על שירי החלונות הגבוהים

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. פסטיבל ימי זמר
    הייתי במחווה למוני אמריליו יום קודם לכן והיה מקסים
    בזכות השירים הנפלאים (חלקם בכלל לא ידעתי שהולחנו על ידי מוני כך שהחכמתי) וגם בזכות רוני דלומי הענקית שנתנה להם עומק שרק היא מסוגלת לתת

    שאפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות