הקלטות מוקדמות Early Takes volume 1

ג'ורג' האריסון George Harrison

הליקון
3.5/5

ג'ורג' האריסון, ביטלס לשעבר, כבר לא איתנו מאז 2001 (נפטר מסרטן) נחשב כאינדיבידואל היצירתי הכי אניגמטי בין ארבעת המופלאים. עכשיו מנסים לתקן משהו את העוול: המוסיקה הראשונית של ג'ורג' האריסון, גם זו שמעולם לא שמעתם, יוצאת במקביל לסרט הדוקומנטרי כחלק מפסקול Living In The Material World בבמויו של מרטין סקורסזה, המתאר את האיש והאגדה.
ב-1970 עם צאת אלבומו All Things Must Pass נחשפים לראשונה האיש והיצירה. התפרקות הביטלס באותה שנה ממקדת את תשומת  הלב באופן טבעי בלנון ומקרטני. "ג'ורג' האריסון – הקלטות ראשונות ווליום 1" מספר את הסיפור כפי שצריך היה להיות מסופר. השירים, שמעולם לא נשמעו, כוללים הקלטות
(Demos) של השירים הבאים: The Light That Has Lighted the World, Let It Be Me, Mama You’ve Been on My Mind (של בוב דילן) הקלטות מוקדמות של שירים כ – Woman Don’t You Cry For Me. גם גרסה לשיר לא מקורי כמן Let It Be Me.
הכישרון נמצא כאן. המלודיה. צליל הגיטרה. מצד שני, למען הגילוי הנאות: כל הקטעים באלבום הזה כבר יצאו במסגרת הקופסה "Living in the material world", שהרבה אספנים רכשו בגלל התקליטור הייחודי של שירי הדמו, שלא ראו אור. אורכו של האלבום 30 דקות בלבד. למי שאינו אספן ביטלס מושבע – יש בעיה. עוד 4-5 שירים היו משפרים את המצב. וגם: חסר מידע היכן ומתי השירים האלה הוקלטו.
אלבום לאספנים בעיקר. רוב הסיכויים שלא תקשיבו לשירים האלה פעמים רבות דווקא בגרסאות האלה ותמתינו לגרסאות שיצאו רשמית, אלה המהוקצעות. וגם: זה אינו ג'ורג' האריסון במיטבו – לא כזמר, לא כגיטריסט. זה בסדר שהיורשים מנסים לעשות כמה שיותר על האגדה. מצד שני, האם הם שמעו מושג כמו Value For Money, עם כל הכבוד לאגדה?

* ג'ורג' האריסון (George Harrison) יליד 1943, ליברפול, היה קודם כל כל גיטריסט מוביל אולטימטיבי, הוא שהעניק איכויות ליריות לביטלס, וגם איכויות רוחניות, שהן מעבר למוסיקה – בהפגשתם של חברי הלהקה עם תרבות המזרח.
אבל הריסון אינו רק ביטלס ("האלבום הלבן", "מועדון הלבבות השבורים של סרג'נט פפר"). זוהי גם קריירה עצמאית עם אלבומים כ – All Things Must Pass המצוין, Living In The Material World, וגם The Concert For Bangla Desh ו – Cloud Nine – בסוף השמונים.
בסוף השמונים, תחילת התשעים חבר הריסון לבוב דילן, טום פטי, רוי אורביסון וג'ף ליין כדי להקים את הסופרגרופ Traveling Wilburys

1. My Sweet Lord
2. Run Of The Mill
3. I'd Have You Any Time
4. Mama You've Been On My Mind
5. Let It Be Me
6. Woman Don't You Cry For Me
7. Awaiting On You All
8. Behind That Locked Door
9. All Things Must Pass
10. The Light That Has Lighted The World

Living in the Material World

George Harrison Early Takes volume 1

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות