דר די Dr Dee

דאמון אלברן Damon Albarn

הליקון
3.5/5

לאוהבי בלר וגורילז: לא רק שזה לא זה, אלא – היכונו למסע קודר לעידן האליזבתני, תקופת שלטונה של אליזבת הראשונה, מלכת אנגליה (1558-1603), תור הזהב של ההיסטוריה האנגלית. דאמון אלברן הוא המדריך שלכם בסולו הראשון שלו. מוסיקה נטולת קצב כמעט לאורך חמישים דקות.
אחרי ציוץ ציפורים מגיע תזמור אורגן כנסייתי מאיים כפתיח לסאגת 18 שירים-קטעים שנוצרו בהשראתדמותו המורכבת של ג'ון די John Dee, מתמטיקאי, אסטרונום ומדען, יועצה של אליזבט הראשונה. דאמון אלברן סינגר-סונגרייטר מתאר את היצירה כ – strange pastoral folk , פסטורלה עממית מוזרה שכתב להצגה-אופרה של הבמאי רופוס נוריס, אלא שאלברן החליט להפוך את המוסיקה לאלבום סולו.
Dr Dee הוקלט באולפנו של אלברן במערב לונדון, וגם בעיר סאלפורד עם התזמורת הפילהרמונית של הבי.בי.סי. ההפקה היא של Valgeir Sigursson האיסלנדי.
המוסיקה – מישמש של אופרטה, קלישאות קלאסיות – מורכבת משילובים של קולו של אלברן, כוראלים בנוסח האנגלי העתיק, אורגן וכינורות, מערב אפריקה, בארוק, אלקטרוניקה מודרנית, מוסיקה ליתורגית וצלילים מתקופת הרנסנס. Apple Cart , למשל, הוא העלאה יפה באוב של פסטורלה (שירת רועים) אנגלית בנוסח המאה ה-16 בה נשמע אלברן כנער מקהלה. The Marvelus Dream ו – Cathedrals מזכירים משהו את עידן הפרוגרסיב בחיבורים בין פופ לקלאסי. 
אז מה זה בדיוק "דר די"? בדיוק? "דר די" נשמע כיצירה הכי אנגלית שדאמון אלברן היה יכול לכתוב – בכל מובן מסורתי.איך אפשר לדייק במה ששמעו אוזני? זהו פסקול של מוסיקאי שיצליח לבלבל כהוגן את מעריציו. בדיסק, שלבטח אינו מייצג את הדיסקוגרפיה של אלברן, אבל מכיל מומנטים אחדים קסומים.

1. The Golden Dawn
2. Apple Carts
3. Oh Spirit Animate Us
4. The Moon Exalted
5. A Man of England
6. Saturn
7. Coronation
8. The Marvelous Dream
9. A Prayer
10. Edward Kelley
11. Preparation
12. 9 Point Star
13. Temptation Comes In The Afternoon
14. Watching the Fire That Waltzed Away
15. Moon Interlude.
16. Cathedrals
17. Tree Of Life
18. The Dancing King

Damon Albarn – Dr Dee

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות