ההופעה

המחשפות (מכשפות לשעבר)

מועדון בארבי ת"א
4/5

לבמה עלתה וונדר וומן מנצנצת במיני. היא תהיה הענבל פרלמוטר ז"ל החדשה. ליתר דיוק – על תקן. כל כך התלהבה, שחשפה את חלומה הרטוב לשפוך בקבוק מים על הקהל שלמרגלותיה. כלומר – האיש הכותב שורות אלו. קיוויתי שלפחות עדשות מצלמותי יצאו בסדר מהעניין. בסוף חטפתי את השפריץ ישר לתוך הפרצוף. תודה, מלי שלום.
ב"קסם על ים כינרת" ספגתי חבטה מבחור מתולתל שהתלהב כנראה יותר מאשת החיל על הבמה, והפליא בקפיצות שעברו את המטר וחצי. הבנות שלידי צרחו כאילו מדובר באלילות רוק ששוות תלישת שיער.
מה קרה? על מה המהומה? המכשפות חזרו מהכפור. תכתוב ב"ח" תיקנה אותי מישהי שהייתה בת ארבע וחצי כשהלהקה נולדה. "מחשפות". פעם קראו להן "מכשפות" היום – "מחשפות" כדי לבדל. חיפשתי בגוגל, והוא שאל אותי אם אני מתכוון ל"מחשיפות" כלומר כאלה שחושפות, יענו מתערטלות. אז נכון שהוונדרן וומן גילתה טפח. אבל – לא ממש "החשיפה", השבתי לגוגל שלא אהב את השגיאה היזומה (ההסבר הוא שה"כ" התהפכה במודעות וכאילו הפכה ל"ח" וגם כדי להדגיש את ההעדר וההבדל)
"כ" או "ח". קבלנו מכשפות ותיקות – יעל כהן – תופים, יפעת נץ – בס, ואת החדשות – מלי שלום (וונדר וומן) – שירה וליעד שר – גיטרה. אנחנו במופע איחוד-אזכור ל"עד העונג הבא", שנכתב ע"י ענבל פרלמוטר ז"ל, הסולנית האולטימטיבית של להקת הרוק הנשית הטובה ביותר שפעלה אי פעם במקומותינו.(ללהקה יצא עוד אלבום – "זמנים מוזרים" ומיני אלבום קאברים – "מכשפות מתכסות" וגם אוסף כפול שיצא אחרי מותה של פרלמוטר) צלילים שמחזירים אותי לימי הלוגוס ורוקסן ולנערת הרוק האותנטית ההיא, שתמיד אהבתי לפגוש. עשרים שנה אחרי כבר מדברים על מיתולוגיה, אבל המהדורה החדשה אינה מביאה כמעט שומדבר חדש, פרט ל"לא לגעת בשמיים" שמתקשה לנסוק לפסגתן. מיתולוגיה היא כנראה משהו שמקבע אותך חזק בעבר.
אחרי עשרים שירים, כולל פריצה של קורין אלאל, המפיקה,
מעריצה ותיקה ומשתפי"ת קבועה ומי שממשיכה מאז להיות המכשפה הנוספת של ההרכב – אפשר לסכם: ענבל פרלמוטר חסרה, אבל "המכשפות" חזרו ברוח פרצים כהרכב רוק טוב, שמח, תוסס, ואני שונא להשתמש במילה "בועט". מי שאוהב להשתמש – בבקשה, גם בועטות.
ערב מופק מהוקצע. אנרגתי, נגינה טובה מאוד, הסאונד חזק ומלוטש, אבל ההרכב כבר אינו משדר את "טראומת העונג" כלומר: יש חיים חדשים אחרי ענבל פרלמוטר, והם טעונים דציבלים וחדוות הופעה גם אחרי כל השנים האלו, אבל הנעליים של פרלמוטר נשארו ריקות.

יפעת נץ – בס, יעל כהן – תופים, מלי שלום – שירה, ליעד שר – גיטרה. אורחת: קורין אלאל.

שירים: המכשפות, נסיעה מהירה, פחד אמיתי, מתח מיני, זמרים מוזרים, ציפור, מארנונה זמנית, זהירות מהמרווח, חיה בתוך קופסא (עם קורין אלאל), כשזה עמוק (עם קורין אלאל), זן נדיר (עם קורין אלאל), בביער , עד העונג הבא, Dingo, להתעורר בבוקר ולשנוא את עצמך,ישום שחור, עוד מעט. הדן: לגעת בשמיים (שיר חדש), Shivers, קסם על ים כינרת.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. CMON, מישהי מכוכב נולד להחליף את ענבל?
    ועוד מהעונות האחרונות? (שהדרדרו שנה אחר שנה).

    לא מתאים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות