עברי-לידר-2

עברי לידר – תמיד אהבה

אהבה היא עניין מסובך, יש בה רגעים יפים. לעיתים צריכים אמצעים (שיר, תקליט) כדי לחוש בה.

מילים ולחן: עברי לידר עיבוד: יועד נבו ועברי לידר
4.5/5

זרם תודעה הוציא מעברי לידר שיר בו רגשות, יצירה, חוויות וזיכרונות נכרכים אלה באלה. לאן מוביל אותנו? כשטוב – קשה לכתוב, חווית מרגשות כבר לא פוגשים באקראי, אהבה עניין מסובך. שירים מזכירים פנים. באחת ההופעות שלו, לפני השיר "מלטף ומשקר", דיבר עברי לידר על אביו שנפטר. נמלא געגועים. רעד בקולו. ליטף ולא שיקר. שלח את הקהל הביתה לצלצל להורים. זה היה רגע מכונן.
אתה שוחה בזרם ומנסה להיאחז במשהו. עברי  לידר נוגע בדברים, – כי אהבה היא עניין מסובך, יש בה רגעים יפים. לעיתים צריכים אמצעים (שיר, תקליט) כדי לחוש בה.
המנגינה וטון השירה הם מלנכוליה ישובת לב ומזככת. בעצבות יש עונג. שום דבר טראגי.
השיר – מתוך "מלטף ומשקר", אלבום הבכורה של עברי לידר שיצא לאור בדצמבר 1997, שהעיד על יוצר אינטליגנטי, שכותב שירים מעט אניגמאטיים, לא מאכיל את המאזן בכפית, ובעיקר מצליח לתרגם את זרם תודעתו מוסיקה בסימביוזה נפלאה.
לידר אינו זמר שיכול להתפאר בקול גדול, אבל הוא בדיוק הדוגמא לזמר רגשני שה"דיכאון" שלו אינו מרוח. כל טון, כמעט כל מנגינה – אמיתיים. לידר משדר חולשות של שבירות ובדידות, מצוקות קיומיות, אהבות בלתי אפשריות, והטון המדוכדך שלו הוא סייסמוגרף מהסוג שנדיר לשמוע בפופ המקומי. כלים אקוסטיים וחשמליים מדגיש את קווי המתאר המקוריים של הזמר. לידר מלטף ואינו משקר, זה כמעט כל הסיפור של "תמיד אהבה"

עברי ליד – תמיד אהבה קליפ רשמי

תמיד אהבה – גרסת 2018 בהופעה בקיסריה

ברגעים שטוב לי אני לא יכול לכתוב / חוויות מרגשות כבר לא פוגשים ברחוב / בין גשם לגשם על שני גלגלים / בן אדם קטן הרגלים גדולים / תשלם בזמן שיהיה רישיון / לקחת אותה סיבובים מסביב לשעון / תשמור על החופש שלך / לא אמרת מילה והיא כבר בלי חלק עליון
וזה תמיד אהבה זה תמיד מסובך ונמאס / פנים אנגליות ומעיל קצת משומש / ושירים מזכירים לי פנים// שאולי רציתי לשכוח / בטח קנית ת'תקליט שאהבתי נורא.
אז מרוב התרגשות אני תמיד יכול לישון / חוויות מרגשות היום מוצאים בעיתון / תכתבי שהכל סתם קשקושים / האוכל מגעיל האנשים יפים / מסיבות מסיבות שכולם על כולם / הם בטח חשבו שהיינו ביחד / זה מכאיב כשאני / מסתכל אכפת לי אחרת לא הייתי שואלאם זה תמיד אהבה זה תמיד מסובך ונמאס / פנים אנגליות ומעיל קצת משומש / שירים מזכירים לי פנים שאולי רציתי לשכוח / בטח קנית ת'תקליט שאהבתי נורא.
זה יפני או סיני אני תמיד מתבלבל / זה חשוב לי אחרת לא הייתי שואל / הוא פשוט כל כך מוצא חן בעיני / שרציתי לדעת איך כדאי להתחיל לדבר / את יודעת שפות אז תיגשי / המשולש הזה מנסה להיות אמיתי / תפסיקי לקרוא תתחילי לשמוע שירים / אז אולי תדעי על מה כולם מדברים אומרים שזה תמיד אהבה זה תמיד מסובך ונמאס / פנים אנגליות ומעיל קצת משומש / ושירים מזכירים לי פנים שאולי רציתי לשכוח / בטח קנית ת'תקליט שאהבתי נורא.

השיר נכלל באלבום הבכורה של לידר, "מלטף ומשקר". הוא נכנס למצעדי הפזמונים השבועיים של רשת ג' ב־26.10.1997, והספיק לצעוד רק שבוע אחד לפני שהמצעדים הפסיקו בנובמבר. בשבוע היחיד שלו דורג במקום ה־20. במצעד השנתי תשנ"ח (1998) של התחנה הוא דורג במקום השמיני.

עברי לידר, מלטף ומשקר ההופעה (מועדון התיאטרון יפו, פברואר 2012)

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות