הכוכבים החדשים: איטן גרינברג בועז קראוזר

כוכב נולד 2012

0/5

The Voice מאחור. מי שחשב ש"כוכב נולד" בעונתה העשירית תיבהל – טעה. כשמדובר בגילוי זמרים וזמרות חדשים, הטלוויזיה היא ישות עליונה. הרי המציאו אפילו "כוכב נולד" גם לזאטוטים (יענו, "בית ספר למוסיקה") היכולת של בחור מוכשר לקנות את עולמו מול פני האומה בשלוש וחצי דקות, שבהן הוא גורם למירי מסיקה להזיל דמעה היא כל הענין. נו, באמת, איך אפשר לעמוד מול זה?
"כוכב נולד" – פרט לשינויים קוסמטיים קלים – לא חייבת להמציא עצמה מחדש. התכנים האלה כל כך דומיננטיים שדי בחיוך של גידי גוב כדי לאוורר את התוכנית.
שופטים חדשים: גידי גוב – די בנוכחותו. הוא מגיע מתוכניות בישול. הכאילו אדישות שלו ממשיכה לחייך. הנונשלנט המתפעל, הכאילו מיתמם שמרים גבה. איוורור טוב לתוכנית. משה פרץ – לא רוח פרצים. אפילו לא משב קל מסערת מרגול. אבל משב רענן. מאמי. 
כהרגלי, אני מקליט. שום דבר לא בוער. את הפרסומות אני מעיף באמצעות ידידי השלט של מקס. תודה מקס. בחיינו העמוסים אינך מאכזב..
הכוכבים החדשים: רשמתי שמות של שניים שנועדו להמשיך במוסיקה לעד: איטן גרינברג בן 18. שר שיר מקורי – "אל אותי תקטוף" וקאבר ל"את חירותי" (מוסטאקי, מוכר מחוה אלברשטיין) בועז קראוזר בן 17 וחצי שחיבר לחן ל"עוד אבוא אל סיפך" של נתן אלתרמן ושר קאבר ל"רוח סתיו" (מוהר-זראי, מוכר בעיקר מאריק איינשטיין)
תובנה: אתה לא חייב להיות זמר גדול, בעל קול אדיר ורגשנות פורצת. אלא בעיקר מגיש ייחודי. איטן גרינברג שר בפיסוק מדוייק, נמצא בתוך הטקסט. ניחן בבגרות, ביטחון, חן אישי. מרכיבים  שעושים ממך לא רק זמר-מבצע אלא גם אמן מגיש . כך נולד זמר. גידי גוב שאהב, הוסיף הערה: "לא יודע על הגרון שלך כשזה יגיע לדברים אימתניים" – כלומר לשירים שדורשים מנעד. אז גידי – הרי אתה הכי יודע שמנעד הוא מה-זה פאסה, בטח מאז שנולד מושג ה"סינגר-סונגרייטר". איטן גרינברג הוא סינגר סונגרייטר. מגיש, פרשן, מבצע ייחודי. כזהו בועז קראוזר. בס בריטון שאולי הזכיר לגידי גוב את עצמו. משה פרץ כתב: "גידי גוב ג'וניור". כלומר – גם מעט כריזמה אינה מזיקה.

איטן גרינברג וידאו

בועז קראוזר – וידאו

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות