שלג בשרב

שירי מימון

מילים: יואה גינאי לחן: תומר הדדי עיבוד והפקה מוסיקלית: תומר בירן
3.5/5

שירי המיינסטרים המתקתקים, הכאלו נוגים – כבר מגיעים לפתחה של שירי מימון כבהזמנה אצל תופרי להיטים. ברשימת הקרדיטים אני מוצא גם את שמו של יעקב גלעד על תקן "יועץ רפרטואר". היעוץ התחשב במידותיה: מילות האהבה התחושתיות-נוגות האלו שנוגעות בקיטש. עיבוד לפסנתר שעוטף ברוך מזכך. הלחן המחניף (כמו נכתב למיוסיקאל בווסט אנד)
הטקסט אינו קוהרנטי סגנונית: מצד אחד מילים פיוטיות כמו "בשוכבי ובקומי" ודימוי כ"כמו שלג בשרב אתה נושר אל זרועותיי", מצד אחר – שפה פרוזאית מנחיתה כמו "אתה הרי יודע כבר את כל חסרונותיי". גם לוגית: אין מצב של להכיר את "כל החסרונות". מסוג ההפרזות שמחלישות אמינות.
המבקר יכול להמשיך לרשום הערות, המקצוענים ימשיכו לעבוד בשביל שירי מימון. להתאים שיר לטון הזה. שולטת נפלא בקול. מצד אחר – לא יכול להשתחרר מהתחושה שהיא משדרת תוגה מתוקה גם אם אינה ממש בתוך השיר.
המלצות (סליחה, יעקב גלעד על ההתערבות) – אסור להחליף המינון. להיט שישדרג לה לצד שמעון בוסקילה הקיץ. הקהל ידליק את אפליקציית הפנס באייפון. הכל בסדר.

בשוכבי ובקומי/ בחלוני בחלומי/ בכאבי בשמחתי
אני יודעת שאתה תמיד איתי

בתפילתי ובפחדיי/ מול המראות באישוניי/ בשלוותי במחשבתי
אני יודעת – שאתה איתי

ואתה, אתה הרי יודע כבר את כל חסרונותיי/ ואת הקסם המוזר שמתרקם בינינו/ כמו שלג בשרב אתה נושר אל זרועותיי/ והחיבוק הזה כל כך שומר עלינו, שומר עלינו

בבשמיי ביסוריי/ במיטתי וחדריי/ בעולמי הכי פרטי/ אני יודעת שאתה תמיד איתי

בשתיקתי בתנועותיי/ בשגיאותיי ובשיריי/ ובחיי ובמותי/ אני יודעת – שאתה איתי

ואתה, אתה הרי יודע כבר את כל חסרונותיי/ ואת הקסם המוזר שמתרקם בינינו/ כמו שלג בשרב אתה נושר אל זרועותיי/ והחיבוק הזה כל כך שומר עלינו

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות