מדבר אל עצמי

זיגו

היי פידליטי
3.5/5

שנרקוד ואלס מחניף עם זיגו? השיר נקרא "תחושה". געגוע לאהבה שלה שנגמרת כשהוא נרדם. מוכן להמשיך גם אם לא ימצאו התשובות לשניהם. הטון והמנגינה אומרים – התחושה נכונה. סולו חשמלית מצטרף לתחושה. שירו איתו את התחושה. ריקדו בקצב שלושה רבעים. השיר הבא מעבר חד לסלואו זה אמור להתגשם: "מילה ועוד מילה/ אני ואת ביחד/ טפיחה קלה על הכתף שלה והיא כולה נפתחת" אלא שהשיר הזה נקרא "שיר חלום" – והוא מגיע בסלואו מושן (Slow Motion) חלומי מלווה בשריקה.
מי זה זיגו? אני שומע צליל בנג'ו על פס קול הליווי של שיר קליל "אנדרדוג". טקסט שהיה נלחם על ציון עובר בסדנה לכתיבה יוצרת "אני לא סופר סטאר אני לא מספיק מוכשר/ אולי עדיף לשיר ולא לדאוג/ אני אנדרדוג" אז באמת לפעמים עדיף לשיר מאשר לכתוב. אבל הקלילות הבלו גראסית הזו הסתדרה לי עם בריזה נעימה שנשבה מהחלון.
הרוח שינתה כיוון. הבנג'ו נעלם, וגיטרות רוק נכנסות לפעולה: וכאן ממליץ זיגו לעצמו –לשים הכל בצד, לא להאשים את עצמו ולבדוק אפשרות לשינוי בחיים. גם על הטקסט של "עכשיו"– ייאמר בקלישאה המוכרת – עובר, אבל לא בבית ספרנו. מצד שני אווירת הקלילות נמשכת, כאילו בסבבה. לייט.  
זיגו מי? רגע בואו נקשיב. שיר שלישי "מסגרת". פופ מידטמפו. שיר שנמתח כדי להגיד – אתה לא בשל לקבל החלטה על ויתור על החופש שלך למען אשת קבע. הטון, הליווי הקולי ("הא-הא-הא") ממשיכים את אווירת הזחיחות הנחמדה. שום דרמות.
הנימה משתנה ב"לא מרגיש". טון תחינה תחושתי בליווי כלי מיתר שמעצימים את הדרמה. ההייתה או חלם חלום? בינתיים כדאי להסתפק ב– "נצוף ככה ללא כל תחושה"…
רשימת הנגנים מראה שזיגו לא התכוון לצוף ללא תחושה. יש לו את רון אלמוג על התופים. יוסי מור – פסנתר המונד וסינטי, שי ליבוביץ' בחשמלית, ניב תואר בחצוצרה, יאיר סלוצקי בטרומבון. קיבץ חבורה טובה.
מיינסטרים בין הקלילות הקיצית לדרמה הקלילה. אני נשבע שיש כאן לפחות 4 להיטים לא רעים. אגב, זיגו הוא עידו אופק, מייסד להקת "הדורבנים", חבר בלהקת "דבק", איש קבוצת הבידור "הגדוד העברי". עכשיו הוא סוף סוף מדבר על עצמו.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות