אמינם

Lose Yourself

אמינם

שירי הראפ המובחרים ביותר
5/5

אם יש שירים שמעניקים למוסיקת הראפ לגיטימציה אומנותית ממדרגה ראשונה – זהו השיר הזה מסרטו הראשון של הראפר אמינם 8 Mile, המבוסס על סיפור חייו. – צעיר שגדל בדטרויט בשכונת עוני, וחולם להיות ראפר מצליח. באתר הצילומים ארגנו לאמינם קרון מגורים, בו התאפשר לו להקליט שירים לסרט במהלך הפסקות הצילומים. אמינם התמחה עד אז בכתיבת שירים על דמות "האני האחר" שלו, סליפ שאדי, וזה היה מעין המשך לכתיבת סיפור חייו. השיר שנכתב ע"י אמינם ב-2002 הופק ג'ף באס מהצמד Bass Brothers ולואיס רסטו. הוא יצא באוקטובר אותה שנה כסינגל ראשי של הסרט.

השיר, במקצב מיד טמפו, התייחס לדמותו של B. Rabbit מאבקי ההישרדות שלו והיכולת שלו להתגבר על המכשולים והבעיות בדרך לזכות בהכרה מראפרים אחרים. השורות הראשונות שלו הכילו את תמצית הסרט:

Look, if you had, one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted. In one moment
Would you capture it, or just let it slip?

השיר הופק ברמה גבוהה. בנוסף לערוצי קול אחדים, נוספו לו צלילי נשיפה מסוגים שונים, קלידים, תופים ואפקטים שונים. פסקול הסרט 8 Mile תרם תרומה משמעותית להצלחה של אמינם. הוא ביצע את השיר בטקס פרסי הגראמי של 2003 עם להקת ה – Roots, בו זכה בפרס "אלבום הראפ הטוב ביותר" על The Eminem Show. השיר זכה גם באוסקר על "השיר הטוב ביותר בסרט", כשהוא גובר על שירים של פול סיימון ו – U2. אמינם לא ביצע את השיר במהלך הטקס, משום שהמארגנים ביקשו ממנו לשיר גרסת ה – "radio friendly", ואילו אמינם עמד על כך, שהוא יבצע את השיר במלואו. למעשה, זה היה השיר הזוכה הראשון בטקס האוסקר שלא בוצע במהלכו. הביקורת היללה את השיר, שהגיע  למקום הראשון במצעד הבילבור וגם במצעד הבריטי.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות