סלסה!

פוטומיו מציגה:

פוטומיו, התו השמיני
5/5

איך אתם רוצים את הסלסה שלכם? חמוץ-מתוק? חריף לייט? אותנטית? פוטומיו הצליחה בעשרה קטעים לערבב משהו יפה. אוסף הסלסה/אפרו-קובנית הקודם של חברת הוורלד מיוסיק הצבעונית הזו שיצא ב-2003 נקרא Salsa Around the World, כלל מוסיקה אפרו-לטינית של אמנים מארצות נונ-היספאניות (סקוטלנד, יפן, פינלנד)

האוסף מתמקד ב- salseros latinos, בסלסות הלטיניות האותנטיות, חלקן של מוסיקאים ממוצא פורטו ריקני או קובני, שהתבססו היטב בפלורידה, בניו-יורק ועד לוס-אנג'לס. האם זה פוגם משהו באותנטיות של הסלסות? נשיב על השאלה ככה: בחלוף 47 דקות האוסף, יש לך תיאבון לפחות לעוד חצי שעה סלסה מהזן המשובח הזה.

האוסף מתמקד מוסיקה קצבית, אפביט, רקידה מאוד, פופולארית ומיינסטרימית במונחים אוניברסאליים – כזו שמתגלגלת מבתי ספר לסלסה, תוכניות בידור טלוויזיוניות, מועדוני לילה. המבצעים – רובם אגדות מהסצינה הניו-יורקית, פאורטו ריקנים במוצאם כמו הפסנתרן אדי פלמיירי Eddie Palmieri, הזמר צ'או פליסיאנו Cheo Feliciano, צ'יקו אלוורז Chico Alvarez – קובני במוצאו, האנסמבל הפוארטו ריקני ניו-יורקי Son Boricua. מצד הג'אז הלטיני נמצא את Poncho Sanchez – בתערובת מוסיקה קובנית וג'אז אמריקני. Ricardo Lemvo – מוסיקאי ממוצא אפריקני (קונגו) שמערב מוסיקה אפריקאית (soukouss) עם סלסה. ומקולומביה – הרכב ותיק שפועל כ-40 שנה – Fruko y Sus Tesos, וכמעט מאותה הליגה עוד הרכב קולומביאני המוכר במוסיקה הרקידה והקליטה שלו – Grupo Galé.

10 קטעים בלבד? – זה היפה אצל פוטומיו. מעט אבל משובח.

בתמונות מלמעלה למטה: צ'יקו אלוורז, אדי פלמיירי, פונצ'ו סאנשז, צ'או פיליסיאנו

 

1. Volver, Volver – Grupe Gale  

2. Shing-A-Ling – Poncho Sanchez

3. Rumba en el Solar – Chico Álvarez

4. Sujétate La Lengua – Eddie Palmieri

5. Son al Son – Cheo Feliciano,

6. Muñeca – Son Boricua

7. Nací en La Barriada – Fruko y Sus Tesos

8. Ay Que Rico – Jose Conde,

9. Ay Valeria! – Ricardo Lemvo, Makina Loca

10. Juanito y La Agresiva –  Angoa

 

Putumayo Presents: !Salsa

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות