קרפטוורק

Autobahn

קרפטוורק

שירי שנות השבעים
4.5/5

קרפטוורק (Kraftwerk, תחנת כוח בגרמנית)  הגרמנית תרמה באופן משמעותי  להתפתחות המוזיקה האלקטרונית. הטכניקות שקרפטוורק הציגו, פיתוח הציוד הלא שגרתי,  הניחו את הבסיס למוזיקה האלקטרונית הפופולרית של שנות ה-80 וה-90 כמו גם  למוסיקת האלקטרו פאנק, אמביינט והסינת' פופ.
Autobahn (כביש מהיר בגרמנית) הוא היצירה האלקטרונית שהכניסה את ההרכב במפתיע למצעדים בארה"ב ובבריטניה. אורכה במקור כ-  22 דקות, והיא נועדה לשחזר מסע על הכביש המהיר. חבר הלהקה ראלף האטר הקליט מכוניות חולפות ברקע על ידי הוצאת מיקרופון מחוץ לחלון הפולקסווגן הישן שלו כשנסע לאורך  הכביש המהיר. בסופו של דבר ההקלטות האלו  לא  התאימו ליצירה, והתוצאה הושגה ע"י שימוש בסינתיסייזר. לקטע יש גרסאות ערוכות רבות – גם לסינגל בן 3 דקות.
לוריאן שניידר וראלף האטר נפגשו לראשונה כסטודנטים למוסיקה קלאסית בקונסרבטוריון של דיסלדורף. הם הקימו את הקבוצה Kraftwerk בשנת 1970. הניסיון שלהם היה להחדיר את המוסיקה שלהם לעולם החדש של המוסיקה האלקטרונית המינימליסטית. אלבום הבכורה שלהם Kraftwerk 1 יצא בשנת 1971. לצמד הצטרפו בשנת 1973 וולפגנג פלר וקרל בארטוס בכלי הקשה אלקטרוניים. בשנה שלאחר מכן הם עשו פריצת דרך בינלאומית עם האלבום Autobahn, על חמשת רצועותיו, שחשף לציבור רחב מוזיקה אלקטרונית בפעם הראשונה.

למטה: הגרסה הקצרה ( סינגל) והגרסה הארוכה של היצירה בת ה-22 דקות.

Kraftwerk – Autobahn

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות