Forestt - In The Woods

Into The Woods

Forest

הפקה עצמאית
4.5/5

"יער"? איזו להקה קוראת לעצמה "יער"? בבנדקאמפ שלהם מגדירים חברי Forest את האלבום Into The Woods כשילוב של מוסיקה מהיער, השמים ומעמקי האוקיינוס. עזבו מטפוריקה. תיכנסו ליער הזה. לא תאמינו כמה אין בו חיות טרף. הוא אפוף שלווה פסטורלית. מצטרפים לשיוט בנוסחים של פעם – בין פולק מלודי (פולק שנות השישים) לפרוג רוק, בשירים שמחזירים לאוריינטציה המוסיקלית של אהבה בנוסחים המחברים את הלהקה עם מה שהיא מכנה "דארק פולק". כל קשר לארץ המוצא – מקרי בהחלט.
ב-Gates אני שומע צליל פולק הרמוני כמו מלהקה שעולה מן האוב מהימים שפולק היה חופשי ונקי, אותנטי ואמיתי. אורקה טפלר שרה: "ערבה שרקה באוזני/הבוקר מתבהר/ שחררי עצמך למה שבא, יקירתי/או תשכבי בתוך שלוליות הפחד שלך/ רוחך יכולה לנסוק את יכולה להיות חופשיה/ להגיע אל החלום הזה". אקורדים פשוטים של גיטרה אקוסטית וקולות הרמוניים שמימיים משמשים פתיח לשירתה המתכוונת של אורקה טפלר. השיר נפתח כמו פרח מרהיב באביב, נוסך אותה תחושה שהוא משדר על בוקרו של יום חדש. יש בצלילים האלו תחושה של טוהר, מהסוג הנדיר בעידן הזה. קוצרו של השיר יוצר הרגשה, שאפשר היה להאריך אותו בעוד כמה פראזות.

אורקה טפלר הזמרת של "פורסט" מבקשת  לשכנע בעידון תחושתי טהור ובליווי אקוסטי מינימליסטי – "השמש ממתינה לקריאתך – אז בוא איתי/ ותפתח כל מה שקבור עמוק בתוך ליבך".   קול מעודן, מנגינה חובקת, פריטה אקוסטית נקיה, קולות שמימיים. זה יכול להישמע כשאנטי אנכרוניסטי, צלילים כתרופת ארגעה, אבל יש יותר מזה: בקול ובצלילים קיימת מהות אותנטית של חיפוש הטוב. תקשיבו לשש וחצי דקות של Winds, ארבע דקות פסטורליות של צלילי אווירה בראשיתיים כפתיח לטקסט מדובר בטון מסתורי על חיים שנובעים מזרע שנזרע. זה מתפתח להרמוניות קוליות על מצע קצבי מלהיב. אורקה טפלר נפלאה ב – In Your Arms,  הנכנעת בזרועותיו, במקצב ואלס, עם אלמנטים של מוסיקה חסידית (ה"די די די די"), שיר אהבה שמתמזג עם הטבע. הקטע האינסטרמנטלי Stepping In מוסיף אלמנטים חשמליים לצליל הפולק האקוסטי. To The Sea, על השפעותיו של של הים על האדם המחפש חופש, הוא מסוג הפולק העממי המצדיע למסורת בכל פרמטר – טקסטואלי, סגנון  קלטי
"בבוא הבוקר אני אפגש עם נמר  הוא יבוא לצוד אותי"' שרה אורקה, בשיר Tiger.  היא ממשיכה מסע ביער הדמיוני ובאווירה מתוחה שנוצרת על רקע הסכנה האורבת. מטאפורית – השיר הוא בבואה למתח השורר בכל רגע במהות הקיום האנושי. בהתפתחות הדרמטית של השיר יש מעבר מדהים למוסיקת דארק פולק, מעין שילוב של מוסיקה קלטית וצוענית המנוגנת בכינור, שנקטעת במחיאות כפיים קצובות ובהלמות תופים. לקראת הסיום – הדרמה מקבלת מימד טירופי של זעקה קורעת שמיים.  אורקה נכנסת ליער  כדי לבטא את המתח שנוצר. העיבוד המפתיע יוצר את הקונטרסטים בחיבור קולות וכלים אקוסטיים וחשמליים, כדי לבנות את המתח בהדרגה.
Song For Seeking Soul – שיר הלל לנפש ולחופש שהיא שרה לילד כמתכון לחיים והישרדות. שיר לירי איטי מושר בכוונה פנימית גדולה בליווי מינימליסטי ובהרמוניה קולית שמימית מופלאה. תרצו – גם פרוג רוק בנוסחים של השבעים בשיר המצוין Sing. סיכום: הגם שהמוסיקה היא ערב רב של השפעות מן העבר, עדיין יש כאן יופי ייחודי ואפילו מפתיע ללהקה ישראלית.  לא חשובות ההגדרות. בטוח שיש כאן אלטרנטיבה  למה ששומעים בפופ המקומי. כן, כן תיכנסו ליער הזה.

Forestt הם שירה: אורקה טפלר, כינור וקולות: נדב פאסט, חליל, סינתיסייזר וקולות: רות דנון, גיטרות וקולות: עדן ניר, בס וקולות: נתאי מרקוס, תופים וקולות: איתי כפיר 

Forestt – Sing

Gates

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות