Glass animals 2

Glass Animals – Dreamland

4/5

Dreamland הוא האלבום השלישי של חבורת הרוק האנגלית האינדי-אלטרנטיבית Glass Animals, הראשון של הלהקה מאז How to Be a Human Being של 2016. האלבום נכתב והופק כמעט כולו על ידי האיש בקדמת הבמה, דייב ביילי, הטקסטים ביוגרפיים, שונים מהיצירות הקודמות של הלהקה.
ביילי שאב השראה מוזיקלית ולירית מילדותו בטקסס, שנות ה -90 ותחילת שנות האלפיים. רוח של נוסטלגיה שורה על המוסיקה., אשר בנויה סביב סדרה של קטעי קטעי וידיאו מהילדות של ביי.  Dreamland: The Home Movies, יצא ב- VHS זמן קצר לאחר יציאת האלבום.
הרעיון של ביילי ב"ארץ החלומות" הוא לעבור מהזיכרון הראשון שלו עד עכשיו, דרך כל התובנות הגדולות שקורות בחיים, שירים בעקבות ארועים ועל האנשים שהקיפו אותו, דברים טובים, דברים רעים, דברים מחרידים, דברים מצחיקים, דברים מבלבלים, רגעים שבהם שנא את עצמו, שבהם שנא אנשים אחרים,אהבות ראשונות, גילוי מיניות, עצב, נטישה, בריאות הנפש. ביילי מצייר תמונות מהרגעים והזמנים ההם, במבט לאחור, שמצטרפים למי שהוא.
הצליל של האלבום עוצב בתהליך ההקלטה נוצר בתהליך חיבור בין טכנולגיות ותיקות של הרכבי פופ קלאסיים כמו הביטלס והביץ' בויז על דגימות בנוסח טימבלנד וד"ר דריי. ביילי השתמש גם בסמפלרים שד"ר דריי וטימבלנד השתמשו בהם והקליטו אותם באמצעות מכונות הקלטה ומגברים.   האלבום המצוין מאזן בין הצורך להישען על קלאסיקת פופ ומצד שני לייצר חדשנות טרייה בשילוב אלמנטים סגנוניי שונים גם מתחומי הר-נ-ב והראפ.

Glass Animals – Heat Waves

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות