צ'ארלי פרקר ודיזי גילספי

Jazz At Massey Hall

The Quintet

אלבומי הג'אז הגדולים
5/5

האלבום יצא מחדש תחת השם "הקונצרט הגדול ביותר אי פעם" "The Greatest Concert Ever". מנגנת קבוצת האל סטארס של הג'אז – צ'רלי פרקר, דיזי גילספי, באד פאוול, צ'ארלס מינגוס ומקס רואץ' – כולם מוסיקאים ונגנים בולטים בהתפתחות הביבופ, כולם ותיקים מנוסים כבר בזמן הקונצרט.
הקונצרט  נערך בהיכל מסי בטורונטו, קנדה ב- 15 במאי 1953, והוקלט על ידי הבסיסט צ'רלס מינגוס, שהוסיף להקלטה קטעי בס.  כל מוזיקאי באולם מסי נחשב לחדשן אינסטרומנטלי עיקרי בתנועת הבופ. כולם  הושפעו מצ'רלי פרקר, והצירוף שלהם יצר ג'אז קסום.
זו ההקלטה היחידה של חמש האגדות האלה שמנגנות יחד, כל אחד – ברגעי התעלות ונגינה מבריקה. בנוסף, איכות ההקלטה טובה מאוד לתקופתה. התקליט מייצג לא פחות מנבחרת החלומות של סגנון הבופ שהורכב במיוחד להקלטה החיה. הנגינה של צ'רלי פרקר על סקסופון מפלסטיק מוכיחה שהכלי אינו עושה את המוסיקה. הסולואים של דיזי גילספי  החצוצרה נפיצים. באד פאוול בפסנתר עדין ואלגנטי, וצ'רלי מינגוס בבס ומקס רואץ' בתופים מעניקים קצב יצירתי מדוייק. יש כאן כל כך הרבה ממה ליהנות. ללא ספק: אחד התקליטים המרכזיים החיוניים בכל תולדות הג'אז. שמוע את המאסטרים האלה להופיע במיטבם.

קטעים: Perdido, Salt Peanuts, All The Things You Are/ 52nd street, Wee, Hot House, A Night In Tunisia

  • Dizzy Gillespie – trumpet
  • Charles Mingus – bass
  • Charlie Parker – alto sax
  • Bud Powell – piano
  • Max Roach – drums

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות