פרק ראשון בסדרה

שירי אהבה

כשהתאהבתי ב"מישל"
0/5

מישהו הגדיר פעם שיר אהבה מהו? כל שיר שני יכול להיכנס תחת הכותרת "שיר אהבה". שיר העוסק באהבה, מביע אהבה . "שיר אהבה" אינו מתוחם בטריטוריה של גבר-אוהב-אישה-אוהבת-גבר. למה לשבור את הראש על הגדרות, כשהמוסיקה באה במקום הגדרות ומספקת את זה. איך הייתה מוסיקת הפופ נשמעת ללא שירי אהבה? מן הסתם היא לא הייתה.
התשובה קיימת יותר במהות חסרונה של האהבה. ז'אק ברל כתב "אם תלכי ביום קיץ/ את עלולה לקחת איתך את השמש". לא פחות. זה שיר אהבה.
כמה מדוכדכת זעקת דון מקלין כשהוא שר crying – אוהב אותה יותר מאשר בעבר, כשהיא אינה משיבה לו אהבה. הייזל אוקונר יודעת שהכל כבר מאוחר, כשהיא שרה בקול שבור – Will You.
מהו שיר אהבה אולטימטיבי? להיזכר ב – White Shade Of Pale של פרוקול הארום. בשנות נעוריי התאהבתי בבחורה. קראו לה "מישל". הכרתי אותה בשיר. הרגשתי שאני חייב לפגוש אותה. מה סחף אותי להתאהב: (השיר למטה אינו בגרסת הביטלס, אלא של ההרכב האוסטרלי The Overlanders 

Michelle, ma belle
These are words that go together well
My Michelle
Michelle, ma belle
Sont les mots qui vont tres bien ensemble
Tres bien ensemble
I love you, I love you, I love you
That's all I want to say
Until I find a way
I will say the only words I know that you'll understand

שלמה ארצי שר "חבקי אותי". צלילי הפסנתר, הטון. הכוונה. המנגינה. התאהבתי בצער אהבתו.  ואני מתאהב מחדש ב"אמונה עיוורת" של ברי סחרוף, ב"יש בך" של ארקדי דוכין, ב"לך לאן שתלך" ששרה יעל לוי, ובשיר אחד שאינני יודע אם אתם מכירים, אבל תקשיבו (מטה) ותבינו כמה צלילים יותר חזקים מהסברים. שמו אלברט עמר. והשיר נקרא: "תני לי את היד שלך". מהו שיר אהבה? – זהו שיר אהבה.

שלמה ארצי – חבקי אותי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות