הערב

בני בשן

מילים ולחן: בני בשן
4/5

עלה על הגל של עצמו, הבני בשן (כן הבני ברדיו) משחק אותה המנונים להמונים, רצוי עממיים וקליטים, שאפשר להסתלבט עליהם ראש קליל,מראשו הנונשלנטי והזרוק. אחרי "אחלה חמודה", המנון המונים מאולם החתונות המזרחי, מגיעים למגרש הרוסים, שנמצא ממש מעבר לפינה. סטייל שירי תנועות הנוער. מכניסים זרם תודעה למערבל, שותים קצת וודקה ("הערב אנחנו שותים") ותנו למוסיקה והקצב להתנגן ולהרקיד. 
הטקסט אחלה נחמד עדבשנון ומתוחכם: הזיגזגיות הזו של – אני לא – כולנו כן, מתאימה  היטב לשיטת  העדר הישראלית, בטח לפוליטיקאים. אם תרצו –  נגיעת מחאה (אם כי אני לא בטוח שלכך ממש התכוון המשורר) – "אמר לי  על חרב אני לא נופל / על חרב אנחנו נופלים" – הפליקלק בין ההחלטה  האישית ובין המימוש הקולקטיבי הוא  180 מעלות.
הדובר הוא "בחור טולסטוי" בקונוטציה טבעית ל"מלחמה ושלום" – והכל איכשהו מתחבר בהומור, בקריצת עין צינית, ששיאה רמז למנהיגים – "מלך אדם זקן" שגורם לכך, שכולם בוכים, לא הוא. קחו את זה טיפה לריאליטי, ותקבלו את כל מה שקרה כאן בשנה האחרונה.
מוסיקה: לחייך בענק. בני בשן לא יזיל אפילו דמעה של בכי. הוא התחבר לרוח הקטיושקה של פעם, וחילק משקה לחוגגים. שיהיה מצברוח. עשה לי. אז כולנו ביחד לשיר: "הערב אני לא שותה/ הערב אנחנו שותים" מי שחפץ להחליף הת' בט' – יאללה תחליף. 

 

הייתי באלפיים/ הייתי בשלשום/ ולא היה כאן אקשן/ מאז הפצצת-אטום/ ראיתי נער / בחור יפה

יושב משחק קלפים/ אמר לי הערב אני לא שותה/ הערב אנחנו שותים

עם כל שקיעה וערב/ קצת זז לי החלום/ כי לא יצא כאן ספר/ מאז מלחמה ושלום/ ראיתי גבר

בחור טולסטוי/ יושב ובוחר מילים/ אמר לי על חרב אני לא נופל/ על חרב אנחנו נופלים

הייתה אישה יפה / כמו צבע יהלום/ שכל רצונותיה/ היו לאכול ולנשום/ הבאתי לה סנדוויץ'/ עם קצת חמצן / וחשק לאהבים/ אמרה לי הערב אני לא שוכבת/ הערב אנחנו שוכבים

תזיזי ת'רגליים/ תזיזי ת'חרטום/ כי לא היה כאן אקשן/ מאז שגדליה בצום/ ראיתי מלך אדם זקן/ יושב מלטף זיפים/ אמר לי הערב אני לא בוכה/ הערב אנחנו בוכים.

 

 

בני בשן – הערב

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות