מארח את אהובה עוזרי

ירמי קפלן – אני משתנה אפילו לערב אחד

פסטיבל הפסנתר מארח
4.5/5

השתנה לנו? במהות – לא השתנה, אבל שישאר ככה. ירמי קפלן, עשה טובה, תישאר ככה, עם עדי רנרט בפסנתר ובפלוגלהורן, עם נועה אילי היפהפייה בצ'לו, ובעיקר עם אהובה עוזרי בבולובולטרנג, שאני עושה לה סטנדינג אוביישן ממש ברגע כתיבת שורות אלו. תישאר ככה כי זה מתאים לי, אחרי כל השנים. גם לך. תקן אותי אם אני טועה, אבל גם אתה מה-זה נהנית לעשות את הערב הזה.
סיפרתי למישהו אחרי המופע, ששמעתי את ירמי קפלן באולם ירושלמי במצב מלנכולי ודרמטי ללא גיטרה חשמלית. התגובה המידית הייתה – מי, ירמי הרוקר?
ואללה. ירמי הרוקר. פתאום הוא טרובדור ששר את החיים. ואיזה פרפורמר. טום ווייס מקומי, ולא לעניים. זה הפורמט שאני אהיה מוכן לשלם על כרטיס (לא נשבע) כדי לראות אותו פעם שנייה.
מלנכולי? לא עד הגג. עצוב אך מחויך. דרמטי אבל עם ציניות קלה. קול גבוה שמחלחל ופוגע. ג'סטות מפה עד הודעה חדשה, כולל עליה אל הקהל. מי שיגיד "שטיקים" – לא אתעמת איתו. לי השטיקים האלה התאימו, כי הם הגיעו מאמן מוסיקה, משנסונייר שסוף סוף מספר את הסיפור שלא סיפר לי עד היום על מערכות יחסים וזוגיות ובכלל – על החיים הלא פשוטים. פסנתר, צ'לו ותשוקה + אביזרים – פנס מתנייד מאיר לפניו, בועות סבון שהתעופפו בקהל ובסיועו.
תישאר ככה, ירמי קפלן, כי כמה אנחנו יכולים למשוך את נעורינו. נכון שמיק ג'אגר בגיל 71 עדיין קופץ עם הסטונס, אבל יש רגעים שהעסק מתחיל להיראות פתטי. לך מתאים הקברט הזה, כי הוא מגיע מהמעיים ומהלב שלך, בקווי מתאר, שאינם דורשים שום תוספות חשמליות. תישאר ככה, ולא רק לערב אחד. אוקיי?

שירים: תתחיל מאפס, מחטט, כל מה שתחשוב, כמה נדבר, בואי נברח, במוקדם או במאוחר, המעגל, צלצולי פעמונים (עם אהובה עוזרי), אני אשתנה (עם אהובה עוזרי) עוד יהיה לך (ע אהובה עוזרי), אמי אמי, ראש השנה, כמה את צודקת, מודדת, מדוע לא באת (עם אהובה עוזרי)
נגנים: עדי רנרט – פסנתר, פלוגלהורן, נועה אילי צ'לו, אהובה עוזרי – בולבולטרנג

צילומים: מרגלית חרסונסקי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות