מופע מיוחד לפסטיבל הפסנתר מארח

נינט טייב

אולם סוזן דלל
4/5

הבטיחו חשיפה של שירי אלבומה החדש בעברית. בפועל קיבלנו תצוגת תכלית של Sympathetic Nervous System, מופע רוק בתאורה אפלה. יתכן שבפסטיבל הפסנתר מארח נבהלו, שזה אינו בדיוק הקונספט של האירוע, למרות שעמדת הפסנתר הייתה מאוישת. ברור שלא סייע לעניין משפט די מפתיע שאמרה נינט באחד מרגעי הערב: "אני הולכת לכסח לשיר הזה את הצורה, כמו שאני יודעת לעשות לשירים אחרים". אני הייתי מכסח למשפט הזה את הצורה. לא מתאים לפסטיבל פסנתר, שבמהותו הוא אקוסטי. 
כמופע רוק מחושמל – אחלה! עם כל העוצמות והנועזות שנינט טייב פיתחה עם חבריה ללהקת רוקפור ומאיה בלזיצמן. הייתי בערב הזה ביוני השנה בבארבי. אני מצטט מעצמי: "המוסיקה מגיעה ממערכת עצבים חסרת מנוח, מתוחה, נרגשת. חצובה עמוק בתוכה – היא שמוציאה ממנה את הזעקה, את הדרמה, את הסרקזם. בטווח קול מרשים, שנתמך בעיבודים מסעירים לגיטרות חשמליות וצ'לו. כן, זוהי נינט טייב, מקרית גת, זו שזכתה פעם בחולות ניצנים בכוכב נולד הראשון. הפעם במקום זוהר ארגוב – שרה קאבר ל – Crazy, שאיים לקרוע לבארבי את הגג".
Crazy היה השיר הרביעי בסוזן דלל. ריגושים מחודשים. עברית? לפני שניגשנו לחדשים, שמענו גרסה עוצמתית ל"כשאתה כאן", ואז עלו לבמה החברים שעיבדו והפיקו את אלבומה החדש – עידן רבינוביץ' ויוסי מזרחי, כדי להציג את "עושק", "גרזן" ו"ארבע מיתות". מיצי העיכול שלי ימתינו עד לשמיעה חוזרת ולטקסטים. למה שנאדיר או נהרוג משמיעה ראשונה.
לעומת זאת, ספגתי יותר בקלות את השיר, שלפי נינט, לא נכנס לאלבום האחרון – I'll Be Fine. אני הייתי מכניס. הוא עוד ייכנס. ללב כבר חלחל.
הקהל בסוזן דלל לא נכנס, נדמה לי, למוד של המופע. ישבו והתבוננו. אנרגיות כאלו דורשות קהל עומד, תוסס, מהסוג שמשפט כמו "אני הולכת לכסח" וכו' יעבור אצלו בשלום. אנחנו בהפסנתר מארח. מערכת העצבים הסימפטתית של נינט לא ממש התאימה לכאן, אבל כיוון שגם הפסטיבל הזה עוסק בשנים האחרונות במה שנקרא ניסוי וטעייה (תרצו – תהייה וארוח)  – אפשר לקבל גם את המערכת הזו. אחרי הכל – הפסנתר מארח, ונינט אורחת רצויה.

שירים: 27, Sympathetic Nervous System, Room, Crazy, Sweaty Palms, Unrequted Star, I'll Be Fine, כשאתה כאן, עושק (אלבום חדש), גרזן (אלבום חדש), ארבע במיתות (אלבום חדש), ICU, 17 שניות, Find My Love. הדרן: Pigs2 (נינט – בפסנתר)
נגנים: ברוך בן יצחק – גיטרות, מרק לזר – בס, איסר טננבאום – תופים, יקי גני – קלידים, מאיה בלזיצמן – צ'ילו, עידן רבינוביץ' – פסנתר וקלידים, יוסי מזרחי – גיטרות

צילום: מרגלית חרסונסקי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות