אוטוטו שם

שבק ס

מילים: שבק ס לחן: שבק ס ויוסי פיין
3.5/5

שירי הקולקטיב (ה"אנחנו") בז'אנר ההיפ הופ/ ראפ המקומי מנסים להציב מראה בפני כולם, ומגיעים בדרך כלל לאותה מסקנה: כולנו – בתחת של כולנו, מלחמה ועוד מלחמה, אוכלים זה את זה, שנאת חינם, שוקעים בביצה, וכולם יגיעו לאותו בור. אוטוטו שם. אבל שבק ס אינם סותמים לחלוטין את הגולל – אולי ניקח פסק זמן, כי בכ"ז אנחנו זקוקים לאהבה. מי שחושב "מחאה" – אז אנחנו בארץ הנכונה, אבל זמריה כנראה אפילו אינם מדגדגים במקומות הנכונים. לא מובילים שום מהפכה. נשמע כבר כמו איזו מנטרה.
גם המוסיקה – היו דברים מעולם. מנגינה, קצב, גרוב. אין חדש בסניף השבק. המשמעות: גם השיר הקליט הזה יצטרף לחגיגה הקולקטיב בקיץ. לא יזיז לאף אחד. לא יגרום רעידת אדמה. נשמע כמה חארה פה ונרקוד. כמו שאומר השיר: אנחנו רק בני אדם, צמאים לאהבה, אז מה אם חיינו עוברים על שנאה ותרעלה. כאילו לא ידענו. מצד שני: כמה שבק ס כאלו יש להזכיר לנו מי אנחנו ולעשות בידור פופ ברמה, משמח לב אנוש, משכיח את הצרות מסביב. גם זה משהו.  

כולנו קצת קין, כולנו קצת הבל /כולנו קצת סבבה, כולנו קצת זבל /כולנו תקועים באותה הביצה / ומספרים שיצאנו מאותה ביצה…
חולקים את אותה המיטה ביחד / ישנים באותה התנוחה ביחד / מתחילים מאותה נקודת פתיחה/ וגם נגמור באותה הצורה – מתחת.
שמאל-ימין–שמאל, משחק הפרד ומשול / אח נשלח מול אח, דם בחול נשפך./ זה מחול החרבות בתוך הלהבות / על עיי החורבות יורד המסך / אנחנו אותו דם, כולנו אותו עם / צורכים את אותו סם – אותה שנאת חינם./ בגיהנום, שם לכולם חם, קלוט אותם/ וגם אנחנו אוטוטו שם.
אנחנו אוטוטו שם/ ואין מה לדאוג /אנחנו תכף נגיע/ שטיק אחרי שטיק, טריק אחרי טריק/ ספין אחרי ספין, טוויט אחרי טוויט / לא לוקחים שבויים, לא מקיימים חוזים/ מה שווה מילה? רק כוסית של תרעלה/ דור ועוד דור, בור ועוד בור,/ אי אפשר כבר לספור, אי אפשר לעצור.
/ נופלים סחור סחור/ אל האל-חזור/ במהירות האור…אנחנו אוטוטו שם/ ואין מה לדאוג / אנחנו תכף נגיע.
שבעה מליארד אחים את אותו חלל חולקים/ על אותו כדור בוץ את השמש מקיפים,/ זה מזה מרוחקים שש דרגות של הפרדה,/ אם אתה שונא אותי – אתה שונא את עצמך/ צמצום עלויות פינת קיבוץ גלויות,/ שבת אחים יחד באותו בית קברות. / תמיד מלחמה, תמיד אותן כותרות, / שמישהו כבר יבוא את הבור לכסות/ קחו פסק זמן, החזירו חרב לנדן/ החיים יפים! צריכים להיות כמו חגיגה!/ כי אנחנו רק בני אדם, רק בנות חווה – צמאים לאהבה….
אנחנו אוטוטו שם/ ואין מה לדאוג – אנחנו תכף נגיע.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות