אם תחזור

הילה סעדה

מילים ולחן – הילה סעדה עיבוד והפקה: ג'וני גולדשטין
4/5

השחקנית רוצה להיות זמרת. בקומוניקט המתאר מיהי הילה סעדה (*) חיפשתי את הסיפור מאחורי השיר, כי יש כאן סיפור. ראו בעצמכם: פרצו לו הביתה, כלאו אותו, אבל הם-היא לא היו שם כשזה קרה. עכשיו מגיע חשבון הנפש: לא היו שם תרתי משמע. נימת החרטה ברורה: לא עזרו לו כשהיה במצוקה. היא (הדוברת בשיר) מחפשת דרך להציל, אפילו להיות שם במקומו, ומבטיחה להקשיב לו יותר.
הנרטיב מגיע בהפקה אלקטרונית מהוקצעת, במנגינה קליטה ובטון נוגה-רחום-מתגעגע אבל לא מלודרמה, יותר הבעה מאופקת-מפוקחת-מפויסת של טעיתי-האם-אפשר-עוד לעזור. על איכויותיה של הילה סעדה קשה להעיד משיר אחד, קליט מאוד, משדר את התחושה בקרירות מלנכולית מסוימת, שאינה מכניסה עדיין לעובי הקורה של איכויותיה כזמרת. שנסתפק בשיר פופ טוב? הסתפקנו.

* ילידת מגדל העמק, בוגרת הסטודיו של יורם לוינשטיין, נטלי בסדרה "הבורר", הסדרה החדשה "להיות איתה", "חסמבה דור 3" ובעבר – "ביקור התזמורת", ובקרוב הסרט הצרפתי "ג'יראפאדה".  בתיאטרון – "רומיאו ויוליה".  

אחת בצהריים הם פורצים לך ת'דלת/ הם אומרים לך לצאת/ ומובילים אותך איתם
ואנחנו לא היינו שם
מבלי להתנגד אתה עלית לניידת/ מנותק ומבוהל / ילד טוב שלא שואל
מה עשיתי רע לעזאזל
קשה לי שהלכת לאיבוד/ הצחוק שלך עושה אותי שמחה
/ אם אני אקשיב לך יותר/ האם אוכל עוד להציל אותך
תן לי מחשבות שלא נותנות לך לישון/ ואז תוכל לחיות/ אני אהיה שם במקומך/ ותהייה לך קצת מנוחה
לא באמת רצינו שתלך/ כי כשהיית פה/ זעקתך הייתה גדולה/ אולי בשם כל העולם
קשה לי שהלכת לאיבוד/ הצחוק שלך עושה אותי שמחה/ ואם אני אקשיב לך יותר/ האם אוכל עוד להציל אותך

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. למה קשה לעמוד על איכויותיה של הילה סעדה ( כזמרת, כמובן )? מה ההתייפיפות הצבועה הזאת? גם חרסונסקי וגם אני יודעים שהיא לא זמרת, אין לה איכות מינימלית של מבצעת ומה שכן יש לה נמצא בקומוניקט המספר על קורות חייה בתחום אחר לגמרי. והנה השאלה-מה יש לאנשים המצליחים באומנויות אחרות ללכת דווקא על התחום הכי לא משתלם ולא מתגמל הזה, המוסיקה? עוד לא ראינו הצלחה בקרוסאובר כזה. מי צריך את זה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות